دیدار Android آندروید ویر با اپل آیفون

در طول چند روز گذشته، من در حال کار با برنامه نویسی به اسم MohammadAG بوده ام تا اپلیکیشن در حال ساخت iOS به آندروید ویر او را بر روی ساعت LG G تست کنم. این اپلیکیشن، که دارای چندین و چند امکان برای گوشی‎های جیل بریک شده و غیر جیل بریک شده است، به کاربران iOS اجازه میدهد تا نوتیفیکیشن‎ها را به دستگاه‎های اندروید ویر فوروارد کنند.

2

نحوه کار این اپلیکیشن

شما ممکن است اینطور فکر کنید که باید آیفون خود را جیل بریک کنید تا نوتیفیکیشن‎های آن را بتوانید به دستگاه‎هایی به جز ساعت اپل ارسال کنید، ولی اینطوری نیست. آنطور که ساعت پبل (Pebble Watch) و سایر دستگاه‎های مشابه ثابت کرده اند، شما می توانید به لطف ویژگی‎های ANCS (خدمات مرکز نوتیفیکیشن اپل) ارتباطات محدودی داشته باشید.

اپل آی او اس iOS 8.4 را به برنامه نویسان عرضه کرد

طبق کتابخانه توسعه دهنده اپل، ANCS به شکل زیر عمل می‎کند:

هدف خدمات مرکز نوتیفیکیشن اپل (ANCS) در اختیار دستگاه‎های جانبی بلوتوث (که با دستگاه‎های اپل از طریق یک لینک محتاج به انرژی کم ارتباط برقرار می‎کند) راهی ساده و راحت قرار دادن است تا بواسطه آن به انواع مختلف نوتیفیکیشن‎‏ها که بر روی دستگاه‎های iOS ایجاد می‎شود، دسترسی داشته باشند.

ANCS حول سه اصل اساسی شکل گرفته است یعنی: سادگی، کارآیی و قابلیت کنترل و اداره حجم زیادی از کار. در نتیجه، وسایل جانبی از ساده ترین چیز‎ها نظیر LED‎‏‏‎ها گرفته تا دستگاه‎های “مرتبط” قدرتمند با صفحات نمایش بزرگ از این سرویس می‎توانند بهره ببرند.

نکته کلیدی اینجا سادگی است، از این نظر که این امر اجازه به برقراری ارتباطات پیچیده دو طرفه، شبیه به آنچه که با ساعت اپل ممکن خواهد بود، نمی‎دهد. درنتیجه نظیر ساعت پبل که وسعت ارتباطات آن به حوزه خاصی محدود می‎شود، برای دستگاه‎های آندروید ویر هم اینچنین خواهد بود.

البته، اگر دستگاه شما جیل بریک شده است، این امر می‎تواند در اختیار شما امکاناتی را قرار بدهد که در حالت عادی امکان آن‎ها وجود نداشته است.

در حال حاضر، محمد بر امکانات پایه، قبل از وارد شدن به احتمالات بی پایانی که جیل بریک کردن می‎تواند در اختیار افراد قرار دهد، تمرکز کرده است.

نصب

در طول مدت تست این اپلیکیشن توسط من، محمد و من چندین ساعت را صرف تست نوتیفیکیشن‎های iOS بر روی ساعت LG G من کردیم. امکان نصب تا الان به سادگی صورت نگرفته است، ولی او در حال کسب پیشرفتی جدی می‎باشد. محمد فردی بسیار هوشمند است، و در تمامی این قضایا بسیار نسبت به من صبور بوده است. خود این امر به تنهایی کار بزرگی می‎باشد.

1

مرحله نصب قاعدتا شامل نصب یک فایل APK روی دستگاه‎های آندروید ویر می‎شود، که بواسطه آن به اشتراک گذاری بلوتوث بر روی آیفون فعال و برقراری ارتباط بین ساعت و iOS امکان پذیر می‎شود. در واقع می‎شود گفت این توضیح مختصری از نحوه کار است.

کاربرد

ساعت LG G من می‎تواند پخش موزیک را کنترل کند، به تماس‎ها پاسخ دهد( صحبت هنوز از طریق گوشی آیفون انجام می‎شود)، نوتیفیکیشن‎ها را دریافت و مشاهده کند و وضعیت باتری آیفون را نمایش دهد. من یقینا یکی دو چیز را از دست داده ام، ولی پیشرفتی که صورت گرفته است مداوم است و بنابراین برای کسب ویژگی‎های بیشتری برنامه ریزی شده است.

3

افکار

من فکر می‎کنم فقط باید اندکی دیگر صبر کرد تا گوگل امکان ارتباط آندروید ویر را با iOS فراهم کند و ممکن است در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان I/O در ماه می امسال چنین کاری صورت گیرد. آندروید ویر پتانسیل این را دارد که فعلا به خوبی (یا بهتر از) ساعت پبل برای دستگاه‎های iOS باشد. مشخص است که آندروید ویر (و هرچیز دیگری) قادر به رقابت با ساعت اپل از نظر طیف ویژگی‎ها نخواهد بود، به سادگی از این نظر که حوزه ANCS محدود است. ولی در اینجا بحث جیل بریک کردن مطرح می‎شود، پس می‎شود با این حساب گفت که هرچیزی امکان پذیر است.

شما در رابطه با فرستادن نوتیفیکیشن‎های آیفون به یک دستگاه آندروید ویر چه نظری دارید؟ آیا این امکان چیزی است که نسبت به آن علاقه نشان دهید؟

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا