اپل سیم یا سیم کارت اپل چیست

سیم کارت های جدید اپل که برای آیپد ایر 2 و آیپد مینی رتینا نسل سوم منتشر شده است قابل استفاده در کل جهان می باشد. با اپل سیم یا سیم کارت اپل ، شما می توانید به راحتی از چند طرح اینترنت سیمکارت از چند شرکت مختلف  در یک زمان و با یک سیمکارت استفاده کنید. همچنین این سیم کارت ها در ایالات متحده آمریکا و ایالات متحده عربی قابل استفاده برای اتصال به انواع شبکه و انواع سرویس های وایرلس از جمله AT&T ، اسپرینت ، T-Mobile و UK’s EE می باشند.  این سیم کارت های قابل تعویض می باشند به عبارتی دیگر می توان به راحتی از طرح هایی که گفته شد در آن ها استفاده کرد.

طبق گفته کاربران در انجمن MacRumors و طبق گزارش های موجود در توئیتر ، قابلیت interchangeability یا قابل تعویض  که در سیم کارت های جدید مورد استفاده در آیپد ایر 2 و آیپد مینی 3 وجود دارد با استفاده از طرح AT&T قفل می شود و دیگر نمی توان از این ویژگی بهره برد.

 

cellular-att-SIM

اپل در سایت خود پستی قرار داده که در آن به جزئیات سیم کارت های جدید خود پرداخته و به اتفاقاتی که هنگام استفاده از طرح های وایرلس در ایالات متحده آمریکا می افتد پرداخته است .

با به کار گیری Apple SIM ، شما می توانید به راحتی از چند طرح اینترنت سیمکارت از چند شرکت مختلف  در یک زمان و با یک سیمکارت استفاده کنید. و از برنامه های مختلف آن در تلفن همراه خود لذت ببرید. به عنوان مثال در داخل ایالات متحده شما می توانید یک طرح از طرح های اسپرینت و T-Mobile انتخاب کنید و یا در مواقع لزوم به سایر طرح ها می توانید طرح های ترکیبی دیگری را نیز بیفزایید و به صورت همزمان از چندین طرح با استفاده از سیم کارت خود بهره مند شوید. اما توجه داشته باشید که زمانیکه از طرح AT&T  در آیپد ایر 2 و آیپد مینی 3 استفاده می کنید این طرح تمام و کمال گوشی را به خود اختصاص  می دهد و دیگر نمی توان به صورت همزمان از سایر طرح ها استفاده کرد و شبکه سیم کارت اختصاصا متعلق به AT&T  خواهد بود.

به نظر می رسد AT&T تنها شرکنی است که سیم کارت اپل را روی شبکه خود قفل می کند.T-Mobileکه توسط John Legere  طراحی شده است به هیچ وجه سیم کارت را روی شبکه خود قفل نمی کند و به نظر می رسد توسط اسناد اپل تایید شده است ، اسپرینت نیز سیم کارت اپل را روی شبکه خود قفل نمی کند و می توان به راحتی از سایر شبکه ها به صورت همزمان استفاده کرد و خود به خود قابل تعویض و استفاده از طرح بهتر در مناطق مختلف خواهد بود.

ورایزون (Verizon) چهارمین شبکه بزرگ در ایالات متحده آمریکا ، هنوز به سیم کارت اپل اجازه استفاده از طرح های شبکه اش را نداده است.

با دقت در اسناد پشتیبانی اپل ، وقتی سیم کارت اپل با استفاده از طرح به خصوصی همچون AT&T قفل می شود ، برای استفاده از طرح های دیگر کاربران آیپد باید سیم کارت دیگری را از فروشگاه های اپل خریداری کنند.

شرکت اپل سیم کارت های جدید خود را که قابل استفاده از آیپد ایر 2 و آیپد مینی 3 هستند در تاریخ  16 اکتبر معرفی کرد ، این اولین سیم کارت ارائه شده توسط اپل است که می تواند به صورت همزمان از چندین شبکه استفاده کند.

 بروزرسانی :

سخنگوی شرکت AT&T در مصاحبه ای با سایت ریکورد امروز اعلام کرد مشتریان سیم کارت های اپل که از طرح AT&T استفاده می کنند تا پیش  از این  برای استفاده از سایر شبکه ها نیاز به سیم کارت دیگری نیز خواهند داشت.

او گفت:

شما به استفاده از ابزاری که ما به تازگی طراحی کردیم می توانید به راحتی از چند شبکه همزمان در سیم کارت خود استفاده کنید ، هرکدام از کاربران که از این طرح استفاده کنند به راحتی می توانند به صورت همزمان از چندین شبکه دیگر نیز استفاده کنند.

AT&T توضیح نداده است که چرا از ابتدا تصمیم گرفت سیم کارت های اپل را روی شبکه خود قفل کند ، به هرحال با توجه به گفته های سخنگوی این شرکت ما به راحتی می توانیم به جای خرید سیم کارت دیگر با نصب برنامه ای که بزودی معرفی می شود از چند شبکه به صورت همزمان استفاده کنیم.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.