محصولات اپل در سال 2014 چه خواهد بود

سال 2013 با همه بد و خوب هایش گذشت و اپل جان محصولات نسبتا جالبی نظیر مک، آیپد ایری که نازک و سبک تر و آیفونی که دارای قابلیت تاچ آی دی بود را به جهانیان عرضه کرد که خب در نوع خودش هم واقعا عالی بود. اما باید محصولات اپل را در سال 2014 میلادی بررسی کنیم.

قرار است 2014 سال شکوفایی شگرفی برای محصولات اپل باشد. شایعه هایی که الان روی نِرو ها رژه می رود اکثرا راجع به ساعت هوشمند iWatch، یک آیپد و آیفون بزرگتر و توسعه ای جدید برای Apple TV است. البته این شایعه ها همیشه بوده اما سیل عظیمی از آن ها تنها با ورق خوردن تقویم روی کار می آیند و به نوعی همین ها هستند که بازار را برای فروش محصولات اپل داغ می کنند!

3

با توجه به گفته ی هیئت مدیره ی اپل تیم کوک، اپل یک سری برنامه دارد تا در محور هایی که تا به حال دستی بر آن نداشته هم محصولاتی فریبنده تولید کند. همچنین در رایانامه اخیرش، کوک به کارمندان گفت که اپل در 2014 چیز های جالبی خواهد داشت. ‘اپل برنامه هایی دارد که مشتریان عاشق آن ها خواهند شد’.

در زیر گذری به برنامه های 2014 اپل داشتیم و برایتان هایلایت کرده ایم. همچنین توضیحاتی جالب راجع به محصولاتی که احتمالا [با توجه به شایعات] در 12 ماه آینده از آن ها رونمایی خواهد شد را با هم می خوانیم.

محصولات اپل در سال جدید:

آیفون 6

آیفون جدیده ی اپل، یعنی همان آیفون 6 خودمان یکی از محصولات اپل در سال 2014 خواهد بود. شایعه شده تا صفحه نمایشی بزرگ یک چیزی بین 4.7 تا 5.7 اینچ داشته باشد. یک شایعه دیگر هم حکایت از آن دارد که این شرکت آیفون را در دو نوع مجزای بزرگتر از iPhone 5S/5S کنونی (4 اینچ) عرضه کند.

این آیفون بزرگ صفحه، که به احتمال بالایی از چیپ 22 نانومتری A8 از شرکت TSMC را در خود جای می دهد ممکن است از تغییرات طراحی جامع و منحنی ای در زمینه نمایشگر بهره مند شود. در حالی که از اپل بعید نیست تا اوایل امسال یک آپدیت را ارائه کند، هدف نهایی عرضه دستگاه با صفحه ای بزرگ تر در ماه سپتامبر یا اکتبر روی خواهد داد.

4

آیپد پرو

در کنار یک آیفون همچین بزرگتر، اپل شاید به فکر اضافه کردن یک تبلت بزرگتر به خانواده تبلتی اش هم باشد، که این یعنی آیپد ایر 9.7 اینچی و آیپد مینی 7.9 اینچی، ولی خب کسی نَمــی دانـَــد!
آیپد پرو ( یا همان آیپد ماکسی/مکسی) که با ویژگی رسانه (مدیا) اش شناخته می شود، شایعه شده تا صفحه نمایشی بزرگتر و حول و حوش 12.9 اینچ را دارا باشد که به نوعی فاصله اش را با مک بوک ایر 13.3 اینچی کنونی خیلی تنگ تر خواهد کرد.

بنابر آخرین گزارش ها، آیپد جدید از تراکم پیکسل بالاتری نزدیک به فرای کیفیت بالا (Ultra high definition) بهره می برد و احتمالا از بسیاری از المان های طراحی رایج [نظیر بدنه های فوق نازک ] استفاده خواهد کرد. جدای از یک صفحه نمایش بزرگ چیز زیادی درباره آیپد بزرگ اپلی نمی دانیم و تنها زمانی همه چیز مشخص می شود که این دستگاه کاملا رونمایی شود.

ساعت مچی اپل

محصول پرطرفدار اپلی یعنی آیواچ که هنوز خبر چندانی ازش نیست و به طور مبالغه آمیزی سال 2013 آن را مشهور کرد، محتمل در محصولات اپل 2014 دیگر رونمایی خواهد شد. با استناد بر شایعات، این ساعت هوشمند اصولاً با فراهم کردن ویژگی دسترسی چشم به هم زدنی (یعنی بسیار سریع) برای دستیابی به کاربرد های رایج iOS، به عنوان یک گجت کمکی برای آیپد و آیفون انجام وظیفه خواهد کرد.

این ساعت همچنین از چند قابلیت بیومتریک و شاید هم یک گام شمار و مانیتور ضربان قلب در میان دیگر چیز هایش هم بهره خواهد برد و در کنار یک صفحه نمایش OLED 1.3 تا 1.7 اینچی متناسب با شخص، با خدمت رسانی به عنوان یک بخش اصلی و هماهنگ کننده (Home) در چند طرح عرضه خواهد شد.

1

ایواچ اپلی، از جایی که شرکت اخیراً معامله ای را با شرکت GT Advanced منعقد کرده است، احتمالاً صفحه ای شیشه ای Sapphire فراپایا را شامل خواهد شد. شایعات، نیز از یک طراحی کِرو و قابل انعطاف سخن می گوید.

تا اواخر 2013، اپل همچنان به کار آیواچ ادامه داد و تیمی 100 نفره از طراحان محصول برای کار بر روی پروژه استخدام کرد. این شرکت همچنین برای ثبت نام تجاری iWatch در چندین کشور نیز متقبل یک سری هزینه شد. در حال حاضر، آیواچ اپل قرار است تا پایان نیمسال اول 2014 کارش را شروع کند.

تلویزیون اپل

در طی مدت های طولانی شایعه شد که اپل در حال ایجاد چند آپگرید برای تلویزیون اپلی اش است، خواه در یک حالت نو نما شده از ستاپ باکس باشد یا یک سِت! این که اپل دقیقا می خواهد با این تلویزیون هایش چه کند و چه قابلیت هایی را کم یا زیاد کند، مشخص نیست اما شایعه ها باز هم از این می گویند که این شرکت فعلا برنامه های این چنینی اش را به کنار گذاشته و سعی دارد تمامی تمرکزش را بر گجت های پوشیدنی نظیر iWatch متمرکز کند. یعنی شاید تلویزیون در محصولات اپل امسال نباشد… البته تیم کوک همچنین می فرمایند: ‘تلویزیون ها به عنوان مرزی برای علاقه وافر اپل باقی خواهند ماند’.

2

اگر اپل در سال پیش رو از محصولی مرتبط با تلویزیون رونمایی کند احتمالاً یک ست تاپ باکس جدید است که ویژگی هایی کلیدی مثل اپ استور و سیری را به همراه پیشنهاد های درون مایه ای (یا همان Offering ها) ارائه خواهد کرد.

در سال 2013، اپل تمام تلاشش را سخت به کار گرفت تا علاوه بر پیشنهاد های درون مایه ای، چند کانال جدید شامل WatchESPN، HBO GO Vevo، Yahoo Screen و PBS را نیز به آن ها اضافه کند. همچنین گفته می شود این شرکت در 2014، علاوه بر بهبود محتوایی در حال صحبت با پوشش دهنده کابلی [Time Warner] و در پی یک معامله با شرکت نامبرده باشد.

بهبود دادن محتوا و دستیابی به شرکت های کابلی و پوشش دهندگان محتوایی متعدد، یک گام ضروری پیش از آن است که اپل راهش را در صنعت تلویزیون به کلی در پیش گیرد.

4K Display

از جایی که دو سال از آخرین آپدیت نمایشگر تاندربولت می گذرد، بسیاری از افراد بر این باورند که اپل در پی معرفی یک Thunderboltجدید در کنار مک پرو باشد. تا کنون که خبری از صفحه نمایش جدیدی در دست نیست اما احتمالا این شرکت در پی استارت زدن یک محصول جدید در محصولات اپل است . شاید یک نمایشگر در محصولات اپل 2014 باشد آن هم در ابعاد 4096 و یا 3840~2160 پیکسل و البته! 4K.

در اواخر سال 2013 میلادی، AU Optronics که یکی از تامین کنندگان اپل می باشد، از پنل های نمایشی 4K در ابعاد 27 و 32 اینچ رونمایی کرد که اگر چه تاریخ دقیقی بر عرضه این محصول نداریم، اما این جرقه ای بر مبنای نونوار کردن صفحه نمایش های تاندربولتی است. در حال حاضر اپل به جای صفحه نمایش های تاندربولت 4K از یک نمایشگری 32 اینچ 4K شارپ سخن می گوید که به زودی به همراه مک پرو ارائه خواهد شد.

12_9_ipad_macbook_air-800x450

آپدیت مک بوک ها

از جایی که این رخداد هر سال اتفاق می افتد، اپل بی شک مک بوک هایش را جایگزین خواهد کرد چرا که؛ اخیرا یک شایعه حاکی از آن است که یک مک بوک 12 اینچی با طراحی ای اِیر استایل و صفحه نمایشی رتینا در اوایل 2014 کار خودش را شروع خواهد کرد. همچنین دیگر آپدیت های توسعه دهندگی برای محصولاتی چون رتینا مک بوک پرو نیز قابل ارائه خواهد بود.

همچنین اگر چه چندی از جزئیات اکنون موجود است اما انتظار می رود ورژن های جدیدی از هر دو سیستم عامل iOS و OS X نیز ارائه شوند. از سوی دیگر در حالیکه او اس ایکس جدید ممکن است در ورژن جدید خود از برخی المان های iOS 7 استفاده کند، iOS 8 احتمالا از چند توسعه در بخش های نقشه ها، آی او اس در خودرو، و یک API احتمالی Siri بهره ببرد. آی او اس 8 نیز مثل هر سال احتمالا در فصل پائیز با نو نما شدن آیفون ها و دیگر محصولات اپل ارائه می شود و هم تای مک اش، در زمان عادی مثل همیشه ساده، شیک و بسیار مجلسی…

منبع : MacRumors

  1. بی صبرانه منتظر یه ایفون با صفحه نمایش بزرگتر.بلوتوث ازاد.فناوری nfc وشارژدهی بیشتر باتری هستم……..
    با تشکر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا