برنامه Passbook

passbook (پسبوک) چیست + آموزش کار با آن در ios

passbook یا پسبوک یکی از مفیدترین و به احتمال زیاد به اشتباه متوجه شده ترین ویژگی های iOS 6 اپل برای آیفون است.حتی در اولین نگاه ممکن به نظر بیاید که passbook کار خاصی انجام نمی دهد. درحالی که ممکن است درباره passbook به خوبی توضیح داده نشده باشد، passbook میتواند به شما در نگه داشتن حساب و کتاب چیزهای مختلفی از جمله بلیت ها ، کوپن ها و کارت های تخفیف به صورت یکجا کمک کند.

چگونه با Passbook کار کنیم؟

– قدم اول : دانلود برنامه های پشتیبانی شده

برای کار با “Passbook” شما باید برنامه هایی را که وقتی آن را روی گوشیتان داشته باشید کار میکنند را نصب کنید. دریافت آنها بسیار ساده است.وقتی که شما برای اولین بار “پسبوک” را بارگذاری می کنید، یم صفحه را می بینید که به شما میگوید چه کارهایی می تواند انجام دهد ، به همراه یک دکمه که وقتی آن را بزنید شما را به قسمت مخصوص “Passbook” در اپ استور می برد.

وقتی به آنجا رسیدید ، یک لیست از همه برنامه های هماهنگ با “Passbook” را آماده برای دانلود می بینید. این برنامه ها شامل United Airlines ،  American Airlines ، Fandango ، Target ، Walgreens ، و موارد دیگری می باشد. ما برای استفاده از passbook در این مقاله 2 عنوان آخر را دانلود کردیم.

برنامه های Passbook

– قدم دوم : پیداکردن چیزاهایی که وارد “Passbook” کنیم

در مورد برنامه Walgreens ، شما می توانید کارتهای پاداش فروشگاهها که “Balance Rewards” نام دارند را به “Passbook” تان اضافه کنید. این شامل اسکن کردن بارکد کارت فیزیکی شما یا واردکردن اطلاعاتتان است که بعد از آن می توانید یک نسخه مجازی از ان را نیز در “Passbook” تان داشته باشید. شما حتی می توانید نزدیک ترین فروشگاه را انتخاب کنید، و وقتی که شما به آن نزدیک میشوید ، گوشی شما خود به خود کارتتان را نمایش می دهد.

برنامه Target ، به شما کوپن های مخصوص موبایل می دهد که میتواند آنها را از فروشگاه محلی تان بازخرید کنید.آخرین نسخه پسبوک به شما اجازه می دهد که این کوپن ها را به “Passbook” اضافه کنید تا بتوان به سرعت و بدون صبر کردن برای اجرا ی خود برنامه Target به آنها دسترسی داشته باشید.

برای برنامه های دیگر مثل Fandango و Major League Baseball شما میتوناید بلیت های سینما یا مراسم مختلف را به همین صورت به “Passbook” اضافه کنید، بعد در سالن سینما یا سالن ورزشی ، آنها را برای اسکن شدن نشان بدهید. وقتی که شما به فرودگاه برسید بلیت های هواپیمایی United ، American Airlines و Lufthansa به صورت اتوماتیک نمایش داده می شوند و “Passbook” حتی میتواند راجع به شماره گیت پذیرش و تغییرات احتمالی در پرواز ،شما را مطلع سازد..

-قدم سوم : استفاده از پسبوک توسط ios در زندگی روزمره

همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم ، با بلیت های با خبر از مکان “Passbook” شما میتوانید هرگاه که نزدیک جایی بودید که آنها میتوانستند مورد استفاده قرار بگیرند مطلع شوید. برای مثال درمورد کارت های “Balance Rewards” برنامه ” Walgreens” هرگاه که نزدیک فروشگاه “Walgreens” ای که به عنوان فروشگاه اصلیتان انتخاب کردید بشوید ، بر روی صفحه قفل آیفون یک اطلاعیه از passbook ظاهر می شود. کشیدن این اطلاعیه کارت مجازی را به صفحه نمایش می آورد تا بتواند اسکن بشود. فشردن دکمه منو باعث می شود که به عقب کشیده بشود تا شما بتوانید گوشی تان را از حالت قفل در بیاورید.

مواردی از جمله کوپن های موبایل “Target” با خبر از مکان نیستند ، درنتیجه شما درواقع باید برنامه ” Passbook ” را باز کنید و روی آنها ضربه بزنید تا بتوانند اسکن شوند.بلیت ها ، ویزاهای پرواز و کارتهای هدیه میتوانند تنظیم شوند تا به صورت خودکار وقتی که نزدیک به جایی هستید که می توانند استفاده بشوند به شما اطلاع بدهند.این امر واقعا به برنامه ای که بلیت ها را می سازد بستگی دارد.

بارکد ها در Passbook

وقتی که استفاده شما از یک بلیت تمام می شود ، می توانید از یکی از ویژگی های مورد علاقه ما – حداقل سرگرم کننده ترین – “Passbook” استفاده کنید، ریز ریز کننده! یک ضربه کوچک روی آیکن اطلاعات هر بلیت آن را بر میگرداند تا تنظیمات مانند خاموش و روشن کردن قابلیت باخبر بودن از مکان یا نشان دادن یا ندادن اطلاعیه ها در صفحه قفل شما را نشان بدهد. اگر روی آیکن سطل آشغال ضربه بزنید ، از شما پرسیده میشود که آیا میخواید این بلیت را حذف کنید یا نه. گزینه بله را انتخاب کنید و ریز ریز کننده متحرک از پایین صفحه به بالا می آید و بلیت شما را به نوارهای ریز تبدیل می کند و آن را از “Passbook” حذف می نماید.

Passbook For ios 6

از انتشار برنامه “Passbook” فقط چند روز میگذرد ، ولی حتی هم اکنون هم آن را بسیار مفید می دانیم. مفید بودن آن هم با اضافه شدن دیگر فروشنده ها و تولیدکنندگان به آن بیشتر می شود. امیدواریم که به زودی همه ما در کیف پول هایمان جای خالی بیشتری داشته باشیم چون به کمک این برنامه مفید کارها و کاغذ های مهم کمتری داریم که برای از دست دادنشان نگران باشیم.

این مقاله برگردان مقاله how to use passbook به زبان انگلیسی بود

3 دیدگاه دربارهٔ «passbook (پسبوک) چیست + آموزش کار با آن در ios»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا