چند درصد از گوشی‌ هوشمند شما صفحه نمایش است؟

اینفو‌گرافیک‌ها بسیار جالب هستند و نکات بسیار مفیدی را در قالب یک تصویر منتقل می‌کنند. اینفو گرافیک‌ها واقعیت‌های تصویری هستند که برای مسائل مختلف از صنعت و کارخانجات تا جغرافیا و زمین شناسی مورد استفاده قرار می‌گیرند و اطلاعات زیادی را با تصاویر به مخاطبان می‌رسانند. در این اینفوگرافیک قصد داریم به درصد صفحه نمایش بهترین گوشی‌های هوشمند بازار نسبت به قسمت جلویی و قاب در بردارنده آن‌ها بپردازیم.

در اینفوگرافیکی بسیار جالب که توسط @somospostpc ساخته شده و در حساب توییتر خود منتشر کرده شما می‌توانید درصد صفحه نمایش بهترین گوشی‌های بازار را نسبت به قاب دور گوشی مشاهده کنید و اسمارت فون‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید. البته قابل ذکر است که هیچ تبلتی در این اینفوگرافیک مورد مقایسه قرار نگرفته است.

در این اینفوگرافیک پنج دستگاه بیشترین درصد صفحه نمایش نسبت به قاب دور را دارند و این پنج دستگاه برتر شامل LG G2, Note 3, LG G Pro, Galaxy S4 و Nexus 5 هستند. اگر توجه کنید می‌توان فهمید که در این دسته گوشی‌های ساخته شده مربوط به شرکت سامسونگ و ال جی قرار دارد و این موضوع نشان دهنده تلاش این دو شرکت برای وسعت دادن صفحه نمایش و نازک و کوتاه کردن حاشیه‌های دور صفحه نمایش است.

کمترین و بیشترین درصد صفحه نمایش

و کمترین درصد صفحه نمایش به قاب دور گوشی نیز شامل پنج دستگاه می‌شود و عبارتند از  iPhone 5c, Galaxy S, iPhone 4S, iPhone 4, و iPhone 3GS. و همچنین اگر به این دسته توجه کنید می‌توان فهمید که شرکت سازنده‌ آیفون و یا همان اپل در کم کردن حاشیه‌های دور صفحه نمایش ناموفق عمل کرده و نسبت صفحه نمایش به قاب و حاشیه دور آن با توجه به گوشی‌ سایر شرکت‌های سازنده مقداری بیشتر است.

آیفون 5S و آیفون 5 دارای درصد 60.6 % از صفحه نمایش هستند. آیفون 5C از آن دو کمی بدتر است و تشکیل شده از 59.7 % صفحه نمایش است. و البته در این مقایسه LG G2 با درصد صفحه نمایش 75.7 % در جلوی دستگاه توانست برنده این میدان شود.

نگاهی به این اینفوگرافیک در پایین بیندازید و دستگاه‌های بیشتری را مشاهده کنید. و همچنین می‌توانید دیدگاه خود را در مورد این اینفوگرافیک در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

iclarified

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا