در استفاده از اپلیکیشن فیسبوک چه تغییری باید بدهید؟

فیسبوک به عنوان یکی از اولین اپلیکیشن‌های آیفون کار خود را با محبوبیت زیادی نزد مردم ادامه می‌دهد

این اپ نه تنها به زمینه‌ی کار دیگر شبکه‌های اجتماعی بر روی تلفن‌های همراه کمک کرد بلکه باعث جرقه‌ای برای ساخت اپلیکیشن‌های وب سایت‌های مختلف گردید.

این شرکت با افزودن به مرور ویژگی‌های مختلف به اپلیکیشن خود اکنون به جایی رسیده که انجام هر کاری که در نسخه‌ی وب وجود دارد در نسخه‌ی موبایل هم ممکن شده است.

apple-music-facebook-event_0

با این حال مدتی طول کشید تا فیسبوک به آیپد بیاید. پس از جا افتادن آیپد به عنوان دستگاهی که موبایل نبود و با گذشت تقریبی ۱۸ ماه بالاخره این سرویس به تبلت‌های اپل هم وارد شد.

پس از این‌ها اما فیسبوک دیگر سرعت عمل بالایی در تطابق خود با ویژگی‌های محصولات جدید اپل و استفاده از آنان در اپلیکیشن‌های خود نداشت؛ به خصوص قابلیت‌هایی مثل به اشتراک گذاری اسناد که کارایی اپ را بالا می‌برد.

تاکنون نیز هیچ برنامه‌ای از طرف فیسبوک برای ارائه‌ی اپلیکیشنی در پلتفرم اپل واچ اعلام نشده است. با این حساب و با در نظر داشتن این که اپلیکیشن‌های بومی اپل واچ هم تا پاییز عرضه‌ نمی‌شوند، باید دید مردم منتظر چه چیزی بر روی ساعت‌های مچی خود هستند؟

با وجود این که کاربردی سازی در اپلیکیشن فیسبوک همیشه سریع نیست اما فیسبوک اپ اصلی خود را به یک برنامه‌ی پایه تبدیل کرده و دیگر ویژگی‌ها مثل پیام رسان خود را به اپ‌های مجزایی برده است.

علاوه بر این مواردی دیگر مانند برنامه‌ی مدیریت صفحات فیسبوک (Facebook Pages Manager)، FB Business، Facebook Groups، Facebook Mentions (برای افراد مشهور) و بسیاری چیزهای مشاهده می‌شود.

به نظر می‌رسد دیگر برنامه‌هایی چون Paper که گفته می‌شد تجربه‌ی جدیدی از فیسبوک را ارائه می‌دهد و Facebook Home و Chat Heads هم هیچگاه از مرزهای ایالات متحده خارج نشده‌اند.

حالا حتی با وجود این که اپ فیسبوک ساده و شکسته شده اما همچنان به نوبه‌ی خود غول بزرگی محسوب می‌شود.

این که بگوییم فیسبوک آیتونز شبکه‌های اجتماعی است شاید کاملاً درست نباشد، ولی مطمئناً این اپ هم مانند آیتونز دارای امکانات بسیاری است که می‌تواند پاسخگوی نیاز عده‌ی زیادی از کاربران باشد.

Newsfeed به تنهایی هنوز مانند یک تولید کننده‌ی استاتوس تصادفی و فارق از ترتیب زمانی عمل می‌کند، همچنین آن دسته از مطابی را به شما نمایش می‌دهد که بیشتر آن‌ها را دوست دارید.

بهترین لغتی که می‌توان برای این ویژگی نام برد تایم لاین شرودینگری است.

حال در مجموع اگرچه فیسبوک روز به روز در حال پیشرفت است اما ما همان طور که به اشکالات آن عادت کرده‌ایم و شکایتی نمی‌شنویم، چندان تعریفی و ستایشی هم نسبت به اپلیکیشن آن ندیده‌ایم.

نظر شما چیست؟ چه چیزی اپلیکیشن فیسبوک را برای شما کاربردی‌تر می‌کند؟ اگر مارک زاکربرگ از شما می‌پرسید چه چیزی برای نسخه‌ی بعدی این برنامه در آیپد و آیفون (یا شاید اپل واچ) می‌خواهید چه جوابی می‌دادید؟

imore

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا