خرید WhatsApp توسط فیس بوک با 16 میلیارد دلار

فیس بوک اعلام کرد که در معامله ای برای خرید WhatsApp به توافق رسیده است. این شرکت، سازنده ای محبوب برای برنامه های انتقال پیام می باشد. رقم این معامله 16 میلیارد دلار است که 4 میلیارد دلار نقد و 12 میلیارد دلار از سهام فیس بوک خواهد بود.

خرید WhatsApp

شبکه اجتماعی فیس بوک می گوید که WhatsApp پس از این خرید به طور مستقل به کار خود ادامه خواهد داد. ادعا می شود که WhatsApp حدود 500 میلیون کاربر دارد که “توانایی فیس بوک را برای داشتن ابزار و اتصال به جهان شتاب می دهد.”

مطبوعات می گویند:

“فیس بوک امروز اعلام کرد که به یک توافق رسمی با WhatsApp رسیده است. این شرکت در زمینه انتقال پیام به سرعت در حالت رشد می باشد. رقم 16 میلیارد دلار به صورت 4 میلیارد نقد و 12 میلیارد سهام فیس بوک تایید شده است. در این توافق همچنین 3 میلیارد دلار سهم اضافی برای بنیانگذاران و کارمندان WhatsApp در نظر گرفته شده است.”

“کسب پشتیبانی فیس بوک و ماموریت مشترک WhatsApp برای ابزار و اتصال بیشتر با جهان با ارائه خدمات اینترنت متمرکز، موثر و مقرون به صرفه است. این ترکیب به سرعت بخشیدن به رشد و مشارکت کاربران سراسر جهان به هر دو شرکت کمک خواهد کرد.”

WhatsApp مسیری برای اتصال به یک میلیارد نفر است. خدماتی که رسیدن به آن نقطه عطف است و بسیار با ارزش است. مارک زوکربرگ مدیر عامل و موسس فیس بوک می گوید “من جان را برای مدت طولانی می شناسم و من به همکاری با او و تیم او برای ساختن جهان باز و اتصال بیشتر هیجان زده هستم.”

همچنین برخی آمار ها از WhatsApp ارائه شده است

– بیش از 450 میلیون کاربر هر ماه از خدمات آن استفاده می کنند.
– 70% این افراد در هر روز فعال هستند.
– حجم پیام ها در حال نزدیک شدن به کل sms های شبکه های مخابراتی است.
– این رشد ادمه دارد و می خواهد به یک میلیون کاربر در هر روز برسد.

خرید WhatsApp

مسلما 16 میلیارد دلار (به طور بالقوه 19 میلیارد دلار) مقدار دیوانه کننده ای برای برنامه شرکت پیام رسانی می باشد. در مقایسه با 3 میلیارد دلاری که فیس بوک در سال گذشته به Snapchat پیشنهاد داده بود. اما خدمات مهم نیست شاید به رخ کشیدن نیم میلیارد کاربر فعال مهم تر باشد.

آنچه که بعد از این اتفاق می افتد جالب خواهد بود.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا