ویژگی برقراری تماس با واتس آپ برای آی او اس

بلاگ ایتالیایی iPhoneItalia یک سری تصاویر منتشر کرده است که ویژگی جدید برقراری تماس تلفنی که اکنون در نسخه‌ی بتای واتس آپ قرار دارد را نشان می‌دهد. این برنامه‌ی ارتباطی بسیار محبوب تحت مالکیت فیس بوک قرار دارد.

واتس آپ
.
WhatsApp در طول چند ماه گذشته به سمت انتخاب کاربران به عنوان بخشی از تست کنندگان نسخه‌ی بتای برنامه حرکت کرده است که هدف آن معرفی نسخه‌ی عمومی در آینده نزدیک است. چون بیشتر متن‌ها در جهان بیشتر از طریق واتس آپ ارسال می‌شوند تا پیام‌های متنی از طریق شبکه‌های محلی موبایل، برقراری تماس VOIP جدید در واتس آپ می‌تواند یک معامله بزرگ باشد.

تصاویر گرفته شده از نسخه‌ی بتا یک ظاهر کاربری تمیز را نشان می‌هد، کامل به همراه منوی تماس که به نظر می‌رسد شبیه Phone.app در آی او اس است. تصاویر بخش تماس نشان می‌دهد که این نسخه دارای قابلیت منتظر ماندن و پاسخ به تماس را دارد، به همراه قابلیت بی‌صدا کردن، قرار دادن تماس روی اسپیکر و پیام به کاربر از طریق متن می‌باشد.

واتس آپ

WhatsApp در حال حاضر به عنوان بزرگترین سرویس دهنده‌ی پیام‌های فوری در جهان شناخته می‌شود که دارای 700 میلیون کاربر تا ژانویه می‌باشد. این برنامه در هند و مناطق اطراف آن بسیار محبوب است. فیس بوک در اطلاعیه‌ای در اکتبر 2014 بیان نمود که این سرویس دهنده را با مبلغ 22 میلیارد دلار خریداری کرده است  و گفته شد که برنامه‌ای برای تغییر آن ندارد.

سخنگویی از WhatsApp وجود ویژگی برقراری تماس را در نسخه‌ی بتا برای CNET تایید کرده است، اما جزییات بیشتری در مورد آن ارائه نشده است: “ما در حال ارائه‌ی تماس صوتی به صورت آزمایشی به تعداد اندکی از کاربران هستیم، اما اکنون هیچ موردی دیگری برای بیان کردن به شما نداریم”.

واتس آپ

هنگامی که خدمات تماس برای کاربری در دسترس است (هر دو نیاز به نسخه‌ی بتا برای برقراری تماس دارند) آنها یک آیکون دریافت تماس تلفنی را در کنار نام مخاطب در پنجره‌ی چت می‌بینند.  BGR هند روی این ویژگی در ماه گذشته با اندروید کار کرده و دریافته است که به خوبی کار می‌کند.

publication نوشته است: “تماس‌ها به صورت یکپارچه در شبکه‌ی 3G با crystal clear audio برقرار می‌شوند. در واقع، به نظر می‌رسد که کیفیت تماس حتی بهتر از یک تماس معمولی با تلفن همراه است و به جرات این را می‌گوییم که تقریبا همتراز با تماس FaceTime Audio اپل می‌باشد. حتی در شبکه‌ی Edge این ویژگی به خوبی کار می‌کند.”

آیا شما از واتس آپ استفاده می‌کنید؟

شما می‌توانید واتس آپ را به طور رایگان از iTunes App Store دانلود کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا