کدامیک سریعتر کار می کند؟ HTC One M9 یا iPhone 6

از جمله مواردی که گوشی های iPhone را از دیگر گوشی ها متمایز می سازد می توان به سرعت ، پاسخ دهی و قابلیت اطمینان آن اشاره کرد . اینها مواردی هستند که باعث محبوبیت آیفون در بین مخاطبان می شود . این گوشی با وجود اینکه از یک فضای رم محدود بهره می برند و پردازنده gazillion-core هم ندارد ،عملکرد نسبتا خوبی دارد . تا جایی که می تواند بسیاری از رقبای بالادست خود را به تعجب و تسلیم وا دارد .

TI

جدیدترین محصول شاخص HTC یعنی HTC One M9 هم دست کمی از آیفون ندارد . همانند مدل های پیشین ،این مدل نیز عملکرد سریعی دارد . همچنین خبری از هنگ کردن دستگاه و مواردی که باعث اذیت کاربر می شود ، وجود ندارد . حال یک سوال پیش می آید : آیا این گوشی از آیفون 6 سریعتر است ؟ خب در این نوشته ما سعی خواهیم تا این مورد را بررسی کنیم .

HTC-One-M9-vs-iPhone-6

تنظیمات HTC One M9 و iPhone 6

مقایسه سرعت بین گوشی های HTC One M9 و iPhone 6 بر اساس مدل تست هایی است که قبلا از آنها در مقایسه های خود استفاده کردیم. به طور خلاصه ، ما یک سری از اپلیکیشن ها را گرد آوردیم و بر روی هر دو گوشی آنها را اجرا کردیم و در نهایت عملکرد آنها را در کنار هم و همزمان مشاهده کردیم. ما زمان شروع به کار هر دو گوشی را در هر کدام از اپلیکیشن ها یادداشت کردیم . در نهایت امتیاز را به دستگاهی دادیم که زودتر شروع به کار می کرد و اجرا می شد .

البته ما همواره می خواستیم یک قضاوت عادلانه را در مقایسه این دو گوشی داشته باشیم . بدین منظور هر دو گوشی HTC One M9 و iPhone 6 به یک شبکه وای فای مشترک با دسترسی سریع به اینترنت متصل شدند . همچنین از آنها برای دسترسی به ایمیل های یکسان ، سرویس مخاطبان و سایر خدمات یکسان استفاده شد . پیش از این که ما تست با اپلیکیشن های مورد نظر را شروع کنیم ، هر دو گوشی را به تنظیمات کارخانه برگرداندیم .

نتایج

htc-one-m9-vs-iphone-6

جای هیچ تعجبی نیست که اچ تی سی این مسابقه را خیلی عالی شروع کرد . اولین برنامه های موجود در لیست این مسابقه ، اپلیکیشن هایی مانند phonebook, calendar و dialer بودند . محصول شاخص اچ تی سی مانند همیشه در اجرای این برنامه ها بسیار عالی عمل کرد . حرکات سریع و بی درنگ ، به دلیل فراهم آوردن سرعت و پاسخدهی مناسب ، محیط کاربری را برای کاربر بسیار مطلوب می ساخت . از سوی دیگر ، آیفون با راه اندازی و اجرای بی درنگ دوربین آن خوش درخشید .

ما همچنین با عملکرد سریع مرورگر وب سافاری آن نیز متعجب شدیم . این مرورگر عملکرد سریع تر و بهتری نسبت به مرورگر کروم دارد که در One M9 نصب شده است . علاوه بر این ، اپلیکیشن های شخص ثالث مشهور مانند توئیتر و اینستاگرام در گوشی اپل سریعتر اجرا می شدند . در نهایت ،گوشی آیفون 6 اپل برنده این مسابقه شد و نمرات بهتری را کسب نمود. البته ذکر این نکته ضروری است که این در واقع یک نبرد تنگاتنگ بین اچ تی سی و اپل بود.

در مجموع ، هر دو گوشی iPhone 6 و HTC One M9 به طور کلی از لحاظ عملکرد سریع رابط کاربری UI بسیار خوب عمل کردند و زمان پاسخدهی بسیار مناسبی را نیز برای خود ثبت نمودند.

با این وجود با توجه به تستی که ما انجام دادیم و با مقایسه عملکرد واقعی آنها ، مشخص شد که گوشی آیفون 6 تا حدودی سریع تر از One M9اچ تی سی بود. البته این اصلا به این معنی نیست که HTC One M9 یک گوشی کند است . اما قطعا می توان با انجام بهبود هایی در این گوشی و اپلیکیشن های آن، امید به بهتر شدن آن داشت .

phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا