چرا اپل برنامه‎ای برای عرضه‎ی اپلیکیشن iMessage برای اندروید ندارد

یکی از شایعاتی که قبل از برگزاری کنفرانس WWDC 2016 به گوش می‎رسید این بود که اپل قصد ارائه‎ی اپلیکیشن پیام‎رسانی iMessage خود را برای اندروید دارد تا تعداد کاربران این برنامه‌ی بسیار محبوب خود را بیش از پیش افزایش دهد. اما حالا به دنبال اتمام این کنفرانس، مشخص شده است که این شایعه تنها یک فرضیه‎ی نادرست بوده است.

با این‎حال، هنوز امید این وجود دارد که اپل در آینده، این اپلیکیشن را برای اندروید نیز عرضه کند. یکی از مقام‎های اجرایی این شرکت در خارج از کنفرانس WWDC توضیح می‎دهد که بسیار بعید است به این زود‎ی‎ها این قضیه رخ دهد.

why-apple-has-no-plans-to-launch-imessage-on-android-505371-2

وب‌‎سایت The Verge اخیرا گفتگویی با یکی از مقامات اجرایی اپل داشته است اما نام این شخص بیان نشده و این فرد در رابطه با شایعات ارائه‎ی نسخه‎ی اندرویدی iMessage توسط اپل نظر داده و اشاره کرده است که این شرکت قصد حرکت به این سمت را ندارد.

این مقام اجرایی اپل دو دلیل آورده است که به هنگام بحث حفظ iMessage به عنوان یک قابلیت انحصاری برای iOS، کاملاً منطقی به نظر می‎آید.

“iMessage یکی از دلایل اصلی فروش آیفون است”

در ابتدا، این کارمند اپل تاکید می‎کند که اکنون نیز iOS آن‎قدر کاربر دارد تا برای این شرکت چیزی را به دنبال آورد که او “مجموعه داده‎هایی که به اندازه‎ی کافی بزرگ هستند” می‎نامد. یعنی هر زمان که این اپلیکیشن به سمت بهبودیافتن بیشتر تغییر می‎یابد، همواره کاربران زیادی هستند که این تغییرات را پذیرا باشند و این حرف بدون شک صحیح است.

iMessage در بازارهایی نظیر ایالات متحده تبدیل به یکی از ضروری‎ترین اپلیکیشن‎های پیام‎رسانی شده است، چون در این بازار، اپلیکیشن‎های شخص ثالث همانند با WhatsApp به خوبی سایر بخش‎های جهان مورد قبول واقع نشده‎اند. اکثریت کاربرانی که آیفون دارند ترجیح می‎دهند که در عوض استفاده از یک راه‎حل شخص ثالث از iMessage استفاده کنند و اپل نیز از این قضیه بسیار خوب آگاه است، در نتیجه این اپلیکیشن داخلی پیام‎رسانی آیفون یکی از نقاط قوت فروش آیفون‎های جدید به شمار می‎رود.

مورد دوم این‎که، اپل ادعا می‎کند که iMessage می‎تواند یکی از فاکتورهای قطعی تصمیم‎گیری در زمان خرید دستگاه‎های جدید باشد، به خصوص اینکه بعضی از مشتریان آیفون را به خاطر داشتن این اپلیکیشن می‎خرند. تصور کنید که در نظر دارید گوشی جدیدی بخرید و تمامی دوستان و همکاران شما از iMessage استفاده می‎کنند. تصمیم شما نباید زیاد مشکل باشد: آیا شما قصد خرید گوشی دارید که دسترسی به خدماتی را فراهم می‎کند که تمامی افراد دیگر از آن استفاده می‎کنند یا فاقد آن است و قابلیت‎های دیگری ارائه می‎دهد؟

مشخص است که اپل سعی دارد پتانسیل iMessage را به حداکثر برساند، و حفظ آن منحصراً برای iOS یکی از راه‎های انجام این کار است. بنابراین به این نتیجه می‎رسیم که احتمال عرضه‎ی iMessage برای اندروید وجود نداشته، ندارد و هرگز نخواهد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا