آیا iphone 6 از هر نظر کامل و فوق العاده خواهد بود ؟

دنیا دنیای تکنولوژی است . شما ممکن است چشمان خود را ببندید و یک دستگاه را در ذهن خود تصور کنید. شعار تکنولوژی این است که ” وقتی چیزی را تصور کردید پس انجام آن ممکن است.”

با این حال تکنولوژی ها باید از قواعد فیزیک پیروی کنند و iphone 6 نیز از این قاعده جدا نیست. همه ما می دانیم که محصولات اپل فوق العاده هستند و اپل معتقد است iphone 6 یک محصول جادویی خواهد بود اما ممکن است اینگونه هم نباشد.

images (4)

برای اینکه یک دستگاه را جادویی و فوق العاده بدانیم باید به هر4 جنبه زیر توجه شود:

  1. قدرت باتری
  2. عملکرد
  3. قابلیت ها
  4. قیمت

اجازه بدهید تک تک این متغیرها را بررسی کنیم.

قدرت باتری iphone 6 :

اجازه بدهید با باتری شروع کنم که به نظر من مهم ترین موضوع است.

فعال شدن و روشن بودن یک گوشی به باتری آن بستگی دارد ، و تمامی چیزهایی که در گوشی هستند وابسته به باتری است . در حالیکه که کمپانی های تولید گوشی اکنون بر سر صفحه نمایش ، پردازنده ها و گیرنده های امواج رقابت می کنند ، پیشرفت تمامی این ها باعث تحلیل رفتن بیشتر باتری می شود.

هنگامی که مدل محصول آیفون شرکت اپل به روز می شود پردازنده های آن سریع تر می شوند ، صفحه نمایش بزرگ تر شده و دوربین بهبود می یابد ، وای فای نیز سریع تر می شود و خیلی اتفاق های جدید دیگر رخ می دهد که همه این ها باتری را تحت فشار بیشتری قرار می دهند. در یک حرکت صعودی به سمت نازک تر شدن دستگاه ها نیز دست تولیدکنندگان برای استفاده از توان بیشتر در باتری بسته می شود.

اگر اپل بخواهد محصول iphone 6 به قول خودش جادویی باشد در حالت ایده آل باید یک باتری غول پیکر به آن وصل کند تا نگران خالی شدن باتری تحت فشار قابلیت های جدید آن نباشد . اما در این صورت زیبایی و نازک تر شدن دستگاه لطمه می بیند و با روند نازک تر شدن iphone 6 فضا برای باتری نیز محدود تر شده است.

شایعات نشان می دهند که اپل در مورد iphone 6 قصد دارد دو مدل 4.7 اینچی و 5.5 اینچی عرضه کند که این بزرگ تر شدن صفحه نمایش بیشتر باتری را تحت فشار قرار می دهد چرا که افزایش صفحه نمایش به معنای نیاز بیشتر به باتری است ، حال اگر ضخامت گوشی تغییر نکند نمی توان باتری قدرتمندی را که تامین کننده این سایز صفحه نمایش باشد در آن قرار داد چه برسد به اینکه ضخامت کوچک تر نیز بشود.

عملکرد آيفون 6 :

هرکسی دوست دارد آیفون جدیدش نسبت به مدل قبلی عملکرد بهتری داشته باشد ، و راه حلی که اپل پیش گرفته است قرار دادن سخت افزارهای سریع تر است ، حال سخت افزار سریع تر به معنی افزایش قیمت و فشار بیشتر بر باتری است .

البته اپل قول داده است تا سه سال آینده با مهندسی های خاص و کنترل سیستم عامل iOS این مشکلات را حل کند و با دست بردن سخت افزارها و نرم افزارها بدون نجومی شدن قیمت و فشار بر باتری کارآیی نسخه های جدید آیفون را بالاببرد.

iphone 6 و قابلیت استفاده

قابلیت برتر متعلق به دستگاهی است که علاوه بر داشتن عملکرد مناسب نیاز به وصل کردن مدام شارژر باتری نداشته باشد. همچنین از نظر ارگونومیک طراحی آسانی داشته باشد.

تمامی شایعات درباره iphone 6 اشاره دارند که اپل باز هم به فکر بزرگ تر کردن سایز صفحه نمایش بوده است. آیفون اولیه با صفحه نمایش 3.5اینچ روانه بازار شد و اپل گفت که این سایز برای کارایی و قابلیت های استفاده مناسب است. این میزان در آیفون5 به 4 اینچ افزایش یافت و گفته می شود در iphone 6 تا 4.7 و 5.5 اینچ نیز افزایش خواهد یافت و جالب است که ببینیم اپل چگونه توانسته تعادل میان قابلیت های استفاده و سایز گوشی ایجاد کند. شاید یکی از مهم ترین دلایلی که عرضه آیفون 6 ، 5.5 اینچی با تاخیر مواجه خواهد شد همین است.

قیمت iphone 6

دستگاه باید از نظر بودجه تولید به صرفه باشد چند سنت ولخرجی می تواند ضرر چند میلیون دلاری را به دنبال داشته باشد. طراحی آیفون های اپل همیشه یکی از فوق العاده ترین و لوکس ترین طراحی های گوشی هوشمند بوده اند پس قیمت یک کالای لوکس نیز باید گران تر از سایر محصولات باشد.

اپل برای جلوگیری از بالارفتن قیمت زیاد گوشی سعی دارد با دادن اطلاعات پیش فرض به رسانه ها سعی کند تقاضا را بالا ببرد تا با عرضه بیشتر این محصول به مشتریان بتواند چالش های قیمت را رفع کند و قیمت این دستگاه فوق العاده نجومی نباشد.

این ها نشان می دهد iphone 6 بیش از اینکه تحول داشته باشد تکامل دارد. این نیز خود اصول صحیحی است  که شرکت اپل  به جای ایجاد تغییرات در گوشی سعی شود که متغیرها را متعادل کند .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا