ویندوز 10 برای گوشی منتشر شد: تمام ویژگی های جدید

برای نخستین بار شرکت مایکروسافت ویندوز 10 را به صورت قابل اجرا در گوشی های همراه منتشر کرد. این امر نشانه این است که این غول بزرگ نرم افزار قصد دارد از این به بعد سیستم عامل خود را به سرعت گسترش دهد. در این بخش با تمامی ویژگی های ویندوز 10 قابل اجرا در گوشی های تلفن همراه آشنا می شویم.

پس زمینه

برخلاف آی او اس و اندروید که همیشه از همان ابتدا تصاویر پس زمینه متنوعی را در خود داشتند مایکروسافت همیشه در این راه رویه ساده ای را در پیش می گرفت. تا ویندوز 8.1 نیز هیچ تصویر پس زمینه ای وجود نداشت تا اینکه سال گذشته طی ارتقایی دیدیم که این سیستم عامل از پوسته ای موزاییکی حمایت می کند.

 

2

اما تنها چیزی که تا امروز دیده می شد نیز تصاویر زمینه بسیار ساده و موزاییکی بودند ، و امروز در مورد ویندوز 10 قضیه فرق کرده است و مانند آی او اس و اندروید تصاویر زمینه جذابی ارائه شده است. اما باز هم میبینیم که شرکت مایکروسافت  طبق روال گذشته خود همان روش سادگی و زیبایی را ترجیه داده است.

 

تنظیمات

 

3 - Copy

 

طی مروری همه ما متوجه می شویم که بخش تنظیمات در ویندوز های تلفن همراه همیشه کمی بیش از حالت نرمال با مشکل پیش می رفتند ، اما با عرضه ویندوز 10 این وضع تغییر کرده است . در این ویندوز برنامه ها واضح تر شده و حذف و نصب آن ها ساده تر شده است ، و ترتیب قرار گیری بخش های مختلف  تنظیمات نیز دیگر مثل سابق خسته کننده و مبهم نیست.

 

4e

 

ادغام اسکایپ  در ویندوز 10 گوشی

در پی یکپارچه سازی جدید در ویندوز 10 شما می توانید به راحتی پیام های اسکایپ خود را از طریق برنامه پیام رسانی خود خوانده و پردازش کنید . کاربران قادر هستند که سریعا وارد بخش پیام های متنی خود شده و به صورت کاملا سازمان یافته ای پیام های اسکایپ را به صورت جدا از پیام های متنی بخوانند و پاسخ دهند.

 

Action Center یا مرکز فعالیت ها :

5

 

مانند ویندوز 10 برای دسکتاپ، هدف اولیه در تولید ورژن موبایل نیز ارائه تجربه ای جامع و همگانی (Universal) در دستگاه‌های مختلف است. یکی از بهترین مثال‌هایی که می‌توان در این زمینه ارائه کرد، اکشن سنتر ویندوزفون است که نوتیفیکیشن ها را جمع آوری و آن‌ها را با کامپیوتر شما سینک می‌کند. بدین ترتیب می‌توانید به نوتیفکیشن دستگاه‌های مختلف در هر کدام از آنها واکنش نشان دهید. به عبارت دیگر Action Center در ویندوز 10 به شما اجازه می دهد که تلفن همراه خود را به راحتی با کامپیوتر شخصی تان همگام سازی کرده و از طریق آن اعلان های خود را دریافت کنید و آن ها را پاسخ دهید.

 

نوتیفیکشن های درون خطی

 

6

بله درست است ، به جای اینکه برای خواندن و پاسخ دادن به ایمیل ها به بخش ایمیل رفته و برای پاسخ به پیام ها به بخش پیام رسانی بروید می توانید به طور مستقیم از بخش اطلاعیه ها کارهای خود را راه بیندازید. این همان چیزی است که اپل به تازگی در آی او اس 8 معرفی کرد . و اکنون هم کاربران ویندوز 10 می توانند از این ویژگی فوق العاده استقبال کنند.

 

صفحه کلید شناور

7

کاربران به راحتی می توانند صفحه کلید خود را به هر نقطه ای از صفحه که راحت تر است منتقل کنند و این ویژگی انعطاف پذیری در مقابل قرار گیری صفحه گیری در یک مکان پیش فرض در ویندوز های پلت فرم پیشین قرار دارد که مایکروسافت ابتکار جالبی را به خرج داده است.

نرم افزار های جهانی:

مایکروسافت در حال ساخت و گسترش  تعدادی از خدمات طراحی شده برای PC و گوشی های هوشمند می باشد. این خدمات عبارتند از People and Music hubs (مردم و سرگرمی آن ها  در زمینه موسیقی) ، مایکروسافت آفیس ،، برنامه عکس و نقشه ها و.. که همه تنظیمات جدیدی را داشته ند.

قابل ذکر است، نقشه شامل پشتیبانی برای دستیار صوتی کورتانا، یکی از ویژگی های است که، برای کسانی که در تردید استفاده از ویندوز 10 می باشند افزایش رقبت استفاده از آن را به همراه دارد.

مایکروسافت همچنین مانند آی او اس در حال طراحی یک نام تجاری می باشد که بر روی دسکتاپ تبلت و گوشی نمایش داده شده و این امر در جهت بهیه سازی آفیس می باشد.

8

همچنین تصاویر برند نرم افزار های مختلف در سراسر جهان رونمایی شده اند و نشان می دهد که این نرم افزار ها در عین سادگی بسیار یکپارچه با ویندوز 10 می باشند.  این ویژگی ها در تمامی دستگاه ها قابل اجرا است و کافی ست که شما به ویندوز 10 رو آورده و آن را در گوشی هوشمند خود نصب کنید.

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.