ویندوز 10

آیا بازی های ویندوز 10 رایگان است ؟

” شما نمی توایند بازی های ویندوز 10 را رایگان اجرا کنید” شما نمی توانید بازی را به صورت تمام صفحه اجرا کنید” اینها جملاتی هستند که مطمئنا باعث خشم شما خواهند شد اگر بخواهید برای اجرای بازی های ویندوز هزینه پرداخت کنید . اما مطمئنا این تمام داستان نیست .

ویندوز 10
ویندوز 10

بازی های ویندوز تغییر چندانی نداشت تا زمان ویندوز هشت که البته همین موضوع باعث شد تا تعداد کاربران این بازی ها در ویندوز هفت کاهش یابد اما در ویندوز هشت ماکروسافت بازی های ویندوز را به فروشگاه ویندوز هشت منتقل کرد.

در بازی های ویندوز هشت و ویندوز ده  پنج بازی وجود دارد که شامل بازی های   Spider Solitaire ، Pyramid ، FreeCell ، TriPeak و Klondike می باشد که این بازی ها از زمان ویندوز 95 به طور رایگان همراه با ویندوز عرضه می شدند . این بازی ها هنوز هم به صورت کاملا رایگان عرضه می شوند و بازیکنان در حین بازی با صفحات تبلیغاتی یا چیز های دیگر مواجه نمی شوند اما باید به این نکته توجه نمود که در بازی های جدید ماکروسافت دو نسخه مسابقات روزانه (Daily Challenges ) و ستاره لیگ (Star Club ) وجود دارد که مخصوص کاربرانی است که این بازی ها را به صورت حرفه ای بازی می کنند .

به همین منظور این کاربران یا باید قبل از انجام بازی خود فیلمهای تبلغاتی را مشاهده کنند یا میتوانند با پرداخت 1.49 دلار برای یک ماه یا 9.9 دلار برای یک سال اشتراک این بازی ها را دریافت کنند و تبلیغاتی را هم مشاهده نکنند هم چنین بازیکنان برای انجام ماموریتهایی که در بازی برای آنها گذاشته شده است روزانه دو نوبت سکه دریافت میکنند .

اما نکته تاسف باری که در این جا وجود دارد این است که کاربرانی که اشتراک این بازی ها را در ویندوز هشت خریده بودند هم اکنون نمی توانند این اشتراک را به ویندوز ده منتقل کنند البته سخنگو شرکت ماکروسافت می گوید : ما در حال تلاش هستیم تا بتوانیم این قابلیت را برای کاربرانی که اشتراک بازی های ویندوز هشت را خریدن فراهم کنیم که بتوانند با همان اشتراک به بازی در ویندوز ده بپردازند و این امکان به زودی فراهم خواهد شد .

به هر حال نکته ای که وجود دارد شما می توانید بازی های ماکروسافت را به رایگان در ویندوز بازی کنید اما باید شاهد تبلغاتهای مداومی باشید که در صفحه شما ظاهر می شود و  وقت شما را هدر می دهد .

در صورتیکه نظری در مورد این مطلب دارید برای ما در بخش کامنتها ارسال کنید.

 

mashable.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا