ویندوز 10 برای گوشی ؛ ورود مایکروسافت به دنیای رقابت

ویندوز  10 برای گوشی گام بزرگی بود که اخیرا مایکروسافت برداشت ، و یکی از مواردی است که باید جا بیفتد. پس از سال ها رقابت جدی بین ویندوز و اپل و شرکت فوق العاده گوگل هنوز هم ویندوز ناکام مانده است. حتی با وجود سخت اقزار های فوق العاده مانند نوکیا ، تلفن هایی که از ورژن ویندوز های شرکت مایکروسافت استفاده می کنند به میزان رقبای همانند خود فروش ندارند و محبوبتی را به دست نیاورده اند.

خب پس وقت آن است که راه اندازی مجدد وجود داشته باشد ، مایکروسافت هم به همین منظور دست به عرضه ویندوز10 برای گوشی ها زده است. ما در آی او اس 7 و 8 دیدیم که مثلا آی او اس 8 دست به ترمیم برخی عیوب آی او اس 7 زده است اما ویندوز 10 اینگونه نیست ، این سیستم عامل تجربه محیط کاملا جدیدی را به همراه دارد ، و تغییرات عمده ای را در دسکتاب و برخی موارد دیگر به همراه داشته است.

Windows-10-phones-main1

به نظر می رسد مایکروسافت خیلی دیر به خودش آمده که چگونه با آی او اس و اندروید رقابت کند اما این به این معنا نیست که باید دست از تلاش بردارد. مایکروسافت گفته که قصد دارد ویندوز فون 10 را یکی از دو سیستم عامل برتر گوشی هوشمند بکند . آیا برای این کار خیلی دیر است؟

شاید یکی از مزیت های جدیدی که در ویندوز فون 10 وجود دارد این است که سازندگان برنامه ها ، نرم افزارهایی را ساخته اند که هم در گوشی و هم در دسکتاب کامپیوترها دیده می شود ، این را قبلا در بین آیفون و آیپدو همچنین در نرم افزارهای اندروید و گوگل هم این موضوع دیده شده است.

Windows-10-phone-cortana

واقعا چه چیزی ویندوز فون 10 را خیلی با اهمیت کرده است ؟ یکی از آن ها مجموعه ای از بهبودهای کوچک سیستم عامل است که کنار هم دیده می شود ، که وقتی این رفع مشکلات کوچک در کنارهم قرار می گیرند یک مشکل عمده را از سیستم عامل های قبلی می گیرند و کاربر به طور کامل ان را در گوشی خود حس می کند.

مثلا بیایید نگاهی به  text navigation nub  بنداریم – چیزی که در نوت بوک های لنوو به خوبی دیده می شود – که به شما اجازه می دهد توسط مکان نما به راحتی و با سرعت در طی متن حرکت کنید.  خب در همین مثال nub شاید شما بگویید که کار بزرگی نکرده است اما شرط می بندم که شما هم دوست ندارید هنگام تصحیح یک غلط تایپی مجبور باشید به آن نقطه رفته و روی آن کلیک کرده و یا  با طی کلمات به آن برسید و راه آسان تر را ترجیح می دهد.

دفترچه اقدامات لازم در ویندوز فون 10 بزودی ارائه می شود که در آن سعی شده تجربه استفاده از این سیستم عامل لذت بخش تر شود  و همچنین برخی از شکایت هایی را که در مورد ویندوزفون های نسخه های قبلی وجود داشت را رفع می کند.

ویندوز فون 10 هنوز یک راه طولانی را برای جا  افتادن در گوشی ها در پیش دارد ، وقتی اخبار تکنولوژی را در این زمینه مرور می کنیم می بینیم نوسان های زیادی در این زمینه وجود دارد پس بهتر است منتظر اخبار بیشتری و اطلاعات جدیدتری در زمینه ویژگی های این سیستم عامل باشیم.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.