Wunderlist توسط مایکروسافت خریداری شد!

6Wunderkinder GmbH سازنده‌ی Wunderlist، اپلیکیشن محبوب لیست کارها برای مک، iOS، اپل واچ و دیگر پلتفرم‌ها، امروز تایید کرد که این شرکت توسط غول نرم افزاری دنیا یعنی مایکروسافت خریداری شده است.

1111111111111

 

با بیش از ۱۳ میلیون کاربر در همه‌ی پلتفرم‌ها و بیش از یک میلیارد لیست ساخته شده در واندرلیست، این اپلیکیشن می‌تواند به مدیر عامل مایکروسافت، ساتیا نادلا بینشی درجه یک از دنیای موبایل و فضای ابری بدهد.

اما نگران نباشید، اپلیکیشن‌های واندرلیست هیچ کجا نمی‌روند، حداقل برای مدتی. کریستین ربر، موسس و مدیر عامل 6Wunderkinder روز سه شنبه گفت: «با وارد شدن واندرلیست به خانواده‌ی مایکروسافت، ما مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید را معرفی خواهیم کرد، به اضافه کردن شرکای خود ادامه می‌دهیم و به تحویل واندرلیست به میلیاردها نفر در جهان نیز قوت خواهیم بخشید.»

مایکروسافت امروز در پستی در بلاگ خود تایید کرد: «مشتریان می‌توانند انتظار داشتند باشند که این اپلیکیشن در همه‌ی فروشگاه‌های خود رایگان بماند. همچنین نسخه‌ی واندرلیست پرو یا واندرلیست شرکتی هم تغییر قیمتی نخواهد داشت و این سرویس به پشتیبانی خود از دسته‌ی بزرگی از نرم افزارهای شخص ثالث و سرویس‌های الحاقی ادامه می‌دهد.»

بسیار هم خوب!

ربر که رهبری تیم و استراتژی محصول را ادامه خواهد داد نوشت: «تیم ما در برلین به ساخت و تحویل واندرلیست، واندرلیست پرو و واندرلیست شرکتی در همه‌ی پلتفرم‌ها یعنی آیفون، آیپد، اپل واچ، مک، اندروید، ویندوز فون، ویندوز و نسخه‌ی تحت وب به شما ادامه خواهد داد.»

او ادامه داد: «در یک یادداشت شخصی، من نمی‌توانم بیش از این به تیمم افتخار کنم، من این شرکت را با یک رویا شروع کردم. تیمم آن را به واقعیت تبدیل کرد. با یکدیگر ما یک محصول برتر و یک to-do لیست که بر خلاف نظایر آن به وسیله‌ی معماری همزمان ساز خود پشتیبانی می‌شد، ساختیم.»

2

خبرهای این مالکیت کمتر از دو هفته پس از معرفی همکاری 6Wunderkinder و تقویم شخصی Microsoft در اپلیکیشن Sunrise به گوش می‌رسید. این ترکیب به طرفداران واندرلیست اجازه می‌دهد تا به لیست کارهای خود در Sunrise با قابلیت ساخت لیست‌های جدید بر اساس قواعد واندرلیست با اپلیکیشن تقویم Sunrise دسترسی داشته باشند.

تصویر زیر: کار گروهی تیم واندرلیست در کمپی در باواریا، آلمان.

3

قصد مایکروسافت برای خرید واندرلیست اولین بار دیروز در وال استریت ژورنال اعلام شد. بر اساس این گزارش این روزنامه، غول دنیای تکنولوژی مبلغی در حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار بابت این استارت آپ آلمانی هزینه کرده است.

مایکروسافت اخیراً نسبت به خرید مالکیت این استارت آپ‌ها روی آورده است.

4

در فوریه‌ی ۲۰۱۵، خبر خرید اپلیکیشن تقویم چند پلتفرمی Sunrise به قیمت ۱۰۰ میلیون دلار به گوش رسید. شش ماه قبل، یک اپلیکیشن محبوب و موفق موبایلی دیگر وارد خانواده‌ی مایکروسافت شد، این اپ مربوط به استارتی آپ سنفرانسیسکویی بود که در پشت کلاینت موبایلی Acompli قرار داشت. Acompli بعدها در انتشار مجدد Outlook نسخه‌ی iOS قرار گرفت.

بر اساس منبعی که با وال استریت ژورنال گفتگو داشته است: «همه‌ی این شرکت‌ها به یک ابزار تولیدی مایکروسافت که از اپلیکیشن‌های موبایلی بهره می‌برد مربوط می‌شود.»

در همان ماه، مایکروسافت خرید Hockeyapp را اعلام کرد، سرویسی برای آنالیز و توزیع موبایلی. به اضافه، این شرکت ردموندی معتقد است امسال خبر خوان Prismatic را هم خریداری خواهد کرد.

واندرلیست هم برای iOS و هم برای OS X به صورت رایگان در دسترس است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا