تست بازی های xbox روی مرورگر توسط مایکروسافت !

منابع بر طبق گفته های نیووین کلیم می گویند ماکروسافت تصمیم دارد به زودی بازی های xbox را بر روی مرورگرها به اشتراک بگذارد . این شیوه اشتراک گذاری که ذاتا مشابه سیستم اشتراک گذاری بازی پلی استیشن است دارای یک ویژگی منحصر بفرد نیز هست و آن اشتراک بازی های xbox روی هر پلت فرم با داشتن مرورگر است !

تست بازی های xbox روی مرورگر توسط ماکروسافت !

تست بازی های xbox روی مرورگر توسط ماکروسافت !

این شیوه که بر طبق یک پروژه پیشرفته ماکروسافت با نام DeLorean پیاده می شود تصمیم دارد در آینده ای نه چندان دور بازی های xbox را از رکود خارج سازد . این شیوه که به نام فریم روی فریم نیز نامیده می شود در واقع قبل از هر عملی فریم را پردازش کرده و در مرورگر نمایش می دهد و سپس با دریافت بازخوردهای کاربر آن را به تولید کننده محتوی منتقل می کند .

اگر بخواهیم روش کار را کامل توضیح دهیم به این صورت است که ابتدا شما می توانید بازی xbox مورد نظر را تهیه کنید و برای اجرای بازی دو نفره در صورتی که دوست شما xbox ندارد به این ترتیب عمل کنید . یعنی بازی را از طریق بخش اشتراک گذاری xbox به سیستم دوستتان منتقل کنید . دوست شما می تواند از طریق مرورگر مراحل بازی را مشاهده کرده و با شما بازی کند . تمامی انتقال اطلاعات می تواند از طریق شبکه یا اینترنت صورت گیرد و پردازش ها درون xbox اجرا کننده بازی انجام می شود .

ماکروسافت هنگامی که xbox و xbox 360 را منتشر کرد همواره به پی سی و سیستم عامل ویندوز به عنوان یک رابط اتصال چشم دوخته بود . از نظر ماکروسافت کنسول های بازی می توانند از طریق یک نرم افزار رابط با دیگر کنسول های این شرکت ارتباط داشته باشند اما در دومین قدم ماکروسافت بر این عقیده است که بازی های هر کنسولی می توانند به راحتی روی مرورگر اجرا شوند . سرعت فریم های صفحه مرورگر 60 فریم در ثانیه است و به نظر می رسد این سرعت احتیاجی به یک سیستم قوی نداشته باشد .

تست بازی های xbox روی مرورگر توسط ماکروسافت !

اما این کار هنوز با مشکلاتی مواجه است از جمله مشکل قانونی انتشار بازی ها . اگر بازی های xbox قابلیت اجرا روی پلت فرم پی سی را نیز داشته باشند و این اشتراک از طریق مرورگر به وجود آید شرکت های تولید کننده از انتقال بازی از یک کنسول به پی سی منصرف می شوند و اگر کنسول های آینده نیز بتوانند از این تکنولوژی استفاده کنند به نظر می رسد دیگر دنیای کنسول های متفاوت به سر رسیده باشد !

technobuffalo

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا