ایکس باکس وان رکورد فروش PS4 را می شکند

مدتی است که شرکت سونی در زمینه مایکروسافت دچار اشتباهاتی در برخی مراحل شده و این موضوع باعث شده که پلی استیشن4 یا PS4 دیگر در صدر کنسول های بازی محبوب جهان نباشد . در عرض 6 ماه به طور شگفت انگیزی بازی های ایکس باکس وان در بازار ترقی بسیار زیادی کرده اند. با وجود یک جریان ثابت از به روزرسانی هر دو، ps4 با وجود ایجاد ویژگی های جدید میزان فروش کمتری داشته و ازوقتی Xbox one وارد بازار شده  ویژگی های جدیدی را به کاربران عرضه کرده است و در جهت شکستن رکورد فروش PS4 برآمده است.

اینبار ایکس باکس وان در صدر فروش

این امر ماه هاست جریان دارد و شرکت مایکروسافت به صورت مدام و ماهانه در برنامه های خود به روزرسانی می کند در حالیکه در این مدت سونی با یک رویکرد گسترده بدون توجه به افزودن ویژگی خاصی به ps4 به کار خود ادامه می دهد . این عدم تعادل و یکپارچگی سونی و مایکروسافت به اوج رسیده است  و شرکت سونی این هفته سیستم عامل نسخه 1.74 را عرضه کرد که به گفته خود این شرکت بهبود پایداری برخی از نرم افزارها را به دنبال دارد.

در مقایسه با ps4، به روزرسانی های مربوط به xbox one به یک دستاورد مداوم تبدیل شده است، از جمله مهم ترین ویژگی ها زبان های جدید برای کنترل صدا برای بازی ها مانند دستگاه های ضبط و پخش دیجیتالی یا DVR و برخی دیگر از ویژگی ها از جمله به روزرسانی های مربوط به xbox one می باشد. یکی دیگر از ویژگی های مربوط به بخش به روزرسانی ایکس باکس وان این است که در صورت وجود برنامه ای خاص می تواند خود به خود آپدیت شود ، قابلیت هشدار در زمان کاهش باتری دارد، قابلیت  Blu-ray سه بعدی و توانایی خرید  آنلاین  و دانلود برنامه های خاصی توسط دستگاه تلفن همراه نیز از دیگرویژگی های آن محسوب می شود.

آپدیت های ps4 در مقابل ایکس باکس وان

کسانی که PS4 دارند مطمئنا تا کنون ناامید شده اند که چرا همتایان آن ها با داشتن ایکس باکس وان در چند ماه گذشته ده ها برنامه به روزرسانی شده دریافت کرده اند در حالیکه یکی از هیجان انگیز ترین آپشن هایی که اخیرا به PS4 افزوده شده ، توانایی کنترل میزان نور توسط نوار ابزار DualShock 4 می باشد!

Reddit یکی از کاربران بازی های DarkSlayer 224 نوشته است که : “این خیلی آزار دهنده است که ایکس وان از وقتی که عرضه شده است 8 تغییر اساسی و کارآمد داشته است ولی ما فقط یک تغییر داشتیم! از شرکت سونی خواهشمندم که با عجله درجهت ایجاد تغییرات در پشتیبانی PS4 از MP3 و DLNA اقدام کند !”

عدم به روز رسانی برنامه ها  دلیل کافی برای جلوگیری از  فروش PS4 در تابستان سال جاری نمی باشد ،  اما اگر این روند ادامه داشته باشد قبل از اینکه ما بتوانیم توانایی پخش موسیقی در PS4 را داشته باشیم ، ایکس باکس وان کاملا به یک کنسول جدید تبدیل می شود . حالا که ایکس باکس یک وارد بازار شده و PS4 را تهدید به عدم محبوبیت می کند شرکت سونی باید تجدید نظر جدی در زمینه به روز رسانی برنامه های کسل کننده خود داشته باشد.

 

bgr

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا