سرمایه گذاری شرکت Xiaomi بر روی دوچرخه های برقی

استفاده از دوچرخه های الکتریکی ، دیگر در بین مردم کشور چین بهترین و مورد علاقه ترین روش برای جا به جا شدن در شهر های این کشور نمی باشد. مردم کم کم به سمت استفاده از اتومبیل ها روی آورده اند. خطوط ویژه ی مخصوص استفاده دوچرخه سواران دیگر مملو از دوچرخه سوارانی نیست که آرنج به آرنج در کنار یکدیگر روی دوچرخه هایشان حرکت می کردند ، و در عوض جاده ها پر از اتومبیل های غرّش کننده ای است که با دود اگزوز هایشان چشم اندازهای این را تیره کرده و هوای آن را آلوده می کنند. بله درست است که هر ساله تعداد دوچرخه های الکترونیکی بیشتری نسبت به اتومبیل ها در کشور چین به فروش می رسند و همچنین درست است که بیش از 200 میلیون از این دوچرخه های الکترونیکی در سر تا سر این کشور پخش شده اند ، ولی این طور که به نظر می رسد حالا اتومبیل ها پیروز میدان شده اند و قلب و علاقه مردم چین را به دست آورده اند.

2015-10-18_014212

پس حالا زمان عجیبی به نظر می رسد برای این که یک کمپانی تازه رونق گرفته چینی بخواهد در کسب و کار کوچکی که تخصص کاری اش تولید اسکوتر های برقی است ، سرمایه گذاری کند. ولی محصولی که شرکت YunMake خلق کرده است ، تنها یک وسیله معمولی قدرت گرفته از انرژی الکتریکی و دارای دو چرخ نیست – بلکه این محصول یک دوچرخه خصوصی طراحی شده است که از طریق یک نرم افزار می تواند با گوشی شما ارتباط برقرار کند. دوچرخه ی Yunbike X1 طراحی اش به شکل زیر است :

که همان طور که مشخص است این وسیله با آن چیزی که شما از دوچرخه های معمولی ای که با هزینه 200 واحد پولی از هایپر مارکت ها و به عنوان دوچرخه های الکتریکی خریداری می کردید ، زمین تا آسمان تفاوت دارد . دوچرخه هایی که به شکل زیر هستند:

دوچرخه ای الکتریکی و تا شونده :

برای این که ثابت شود که این دوچرخه های ساخته شده توسط شرکت Yunbike با دوچرخه های الکتریکی معمولی که شما به طور روزمره مشاهده می کنید تفاوت دارد ، وب سایت این شرکت پر است از عکس هایی از افرادی که این دوچرخه ها را از عقب وانت شان پایین آورده و سپس آن را از حالت تا شده خارج می کنند. کاملا مشخص است که این ویژگی به منظور مفرح تر کردن این وسیله به آن اضافه شده است تا بتواند آن را مانند وسایلی چون سگ وی ها ( Segway ) و یا آن وسایل مسخره ای که همه آن ها را هاور بورد یا بورد های معلق می نامند ، با این که هنوز هیچ کدام از آن ها واقعا در هوا معلق نمی شوند – جذاب و جالب کند.

2015-10-18_014221

تیم راه اندازی ای که در پشت پروژه ی Yunbike قرار گرفتند در ابتدا در سال 2013 در کنار یکدیگر جمع شدند و توانست مدل X1 این محصول را یک سال بعد از آن پرده برداری کنند. فردا، این دوچرخه هوشمند برای اولین بار در رویداد رونمایی مخصوص به آن برای عموم به نمایش گذاشته خواهد شد. پیش از این رونمایی ، این تیم در طی آخر هفته اعلام کردند که این محصول دارای یک سری حامیان درجه یکی بوده است که بر روی آن سرمایه گذاری کرده اند. آخرین این سرمایه گذاری ها از طرف شرکت Shunwei Capital انجام گرفت ، این اقدام سرمایه گذاری جسورانه و ریسک پذیر در ابتدا برای بار اول توسط مدیر عامل کمپانی Xiaomi ، آقای لی جون ( Lei Jun ) شروع شد – که در پی آن این مقدار به میزان 1.6 میلیون دلار آمریکا افزایش پیدا کرد. دیگر سرمایه گذاران دست اولی که بر روی این پروژه سرمایه گذاری کرده اند شامل شرکت های Qualcomm Ventures ، Zhen Fund و Foxconnمی باشند.

کمپانی Xiaomi گستره خودش از ابزار ها و گجت های هوشمند را دارد که در کنار محصولات موبایلی خودش به فروش می رساند ، که شامل دست بند های تناسب اندام ارزان Mi Band و محصول تصفیه کننده هوای Air Purifier می باشد. هنوز خبری از هیچ گونه داد و ستد بین شرکت های Xiaomi و Yunbike نشده است ، غیر از این که قرار است عکس هایی از گوشی های موبایل شرکت Xiaomi در عکس های تبلیغاتی این اسکوتر های هوشمند ظاهر شود.

2015-10-18_014230

محصول Yunbike X1 وزنی معادل با 16 کیلو گرم دارد و می تواند تا سرعتی معادل با 25 کیلومتر بر ساعت حرکت کند ، که برای وسیله ای که شما قصد دارید با چرخ های کوچک آن و لنت های ترمز جمع و جور اش حرکت کنید ، مناسب به نظر می رسد. این وسیله می تواند با یک بار شارژ کردن تا 25 کیلومتر مسیر را یکجا طی کند. این محصول همچنین دارای یک صفحه LED می باشد ، ولی برای استفاده کامل از تجربه یک دوچرخه هوشمند ، شما بهتر است که گوشی موبایل هوشمند تان را به آن متصل کرده و برنامه مخصوص Yunbike را بر روی آن اجرا کنید. بسته باتری این محصول 36 ولت و 6.6 آمپر ساعت است و حدوداً 4 ساعت طول می کشد تا به طور کامل شارژ شود.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا