اکس پی جان سخت ! این ویندوز همچنان کنار ما میماند

در این روز ها که Windows XP دارد کم کم به غروب های دل انگیز زندگی خود نزدیک می شود، مثل این که Intel و Hewlett-Packard دلشان برایش سوخته و قصد دارند یک سری فعل و انفعالاتی برای باقی ماندن آن انجام دهند. اگر در دریافت و کند و کاو اطلاعات کمی از دیگر دوستان عقب مانده اید، باید گفت روز 8م ماه آپریل سال آینده میلادی روزی است که به طور رسمی، پشتیبانی از ویندوز اکس پی از طرف مایکروسافت به پایان خواهد رسید… :(((

windows-xp

از طرفی هم مایکروسافت در متن یک پیام گفته: |اگر شما [مخصوصا اگر شرکت هستید] تا کنون در تغییر رویه به یک مدرن دستکاپ اقدام نکرده اید، باید گفت که خدا رحمتتان کند (:دی نخندید خوب چیزی هستش که گفته دیگه !!! البته ایهام داره معنای دیر کرده اید بیشتر به کار میره =))) ) |
این پیام در صفحه وب اتمام پشتیبانی ها قابل مشاهده است.
در واقع، اچ پی و اینتل با این آپگرید جدید سخت افزاری، چشم اندازی گیج کننده به طرفدارانشان داده اند (آخه یکی نیست بگه یعنی چی؟ مثـلــــا یه پردازنده 16 هسته ای با ویندوز اکس پی :O -_- )
این چیزی است که مگ ویتمن (Meg Whitman) مدیرعامل اچ پی در ابتدای هفته طی تماس کنفرانس کسب درآمد، در پاسخ به پرسش یک آنالیزور ارائه کرده:
(خوب ما داریم… گرایش ها به ویندوز اکس پی را [لا اقل در تولیدات] متوقف می کنیم و ما در در واقع [که فکر کنم مایکروسافت خودش خبر بده] در زمره رهبران این گام مهاجرت سیستم عاملی هستیم. ما بیش از یکسال است که در حال کار بر روی آن هستیم و این فعالیت به خوبی جلو می رود. )
از خانم ویتمن که بگذریم، کرک اشکاگن (Kirk Skaugen) مدیر گروه مشتریان اینتل، در سخنرانی هفته پیش اش گفت که این هرگز موجب پشیمانی نخواهد بود.

(اگر به یاد بیاورید، پشتیبانی از ویندوز اکس پی در ماه آپریل به عمر [با عزت :دی] خود پایان خواهد داد، از این رو معتقدیم که تازگی بخشیدن به بیزینسی که نوعاً با یک آپگرید سخت افزاری همراه می شود، راه ما را سر خواهد کرد. خواه آن ها به Windows 7 یا به Windows 8.1 انتقال یابند، تغییری بزرگ برای بیزینس ما خواهد بود.)

این گفته از او حین ملاقات با سرمایه گزاران شرکت ارائه شد.

این سیتم عامل که هرگز نخواهد مرد، از سال 2001 در دست ماست. البته جانشین آن یعنی ویستا نیز در سال 2006 ارائه شد که مصیبتی بزرگ به شمار می آمد.
هم اکنون نیز کاربران زیادی از ویندوز XP هستند که بر مبنای نظرسنجی غیر رسمی CNET در ماه ژوئن اعلام حضور کردند.

اطلاعات جدیدی که در ماه نوامبر به دست آمد هم واقعا شگفت آور بود. می دونید چرا؟ چون

نزدیک به 31% از بازار دسکتاپ ها به ویندوز اکس پی ای ها تعلق دارد

آیا در میان کاربران دوست داشتنی اپل سنتری شخصی هست که هنوز هم از ویندوز اکس پی استفاده کند؟ اچ پی و اینتل چه؟ آیا این سیستم را به طور حتمی پیاده خواهند کرد؟ خدا می داند… تا 8 آپریل صبر می کنیم… راستی اپل سنتر همیشه بروز هستش ها، لطــفا حتما هر روز یک نیم نگاهی بهش بندازید…!
با تشکر مدیریت پارک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا