جزئیات تکمیلی از صفحه نمایش گوشی Xperia z5 premium

Xperia z5 premium  اولین گوشی تولید شده با صفحه نمایش 4K شرکت سونی

در حال حاضر تنها چند موضوع انجمنی در این باره وجود دارد ، که به این مسئله اختصاص پیدا کرده اند که گوشی هوشمند Xperia z5 Premium ، اولین گوشی با قایل اجرا محتوا های 4K شرکت سونی ( و حتی دنیا ) ، همیشه قادر نمی باشد که رزولوشن تصویر مورد نظر خودش را برای شما به ارمغان بیاورد.

به قول یکی از پست های انجام شده در فروم ها : ” سیستم اندروید ی در حالت 1080p اجرا می شود ، ولی تنها در مواقعی که شما از نرم افزار های صوتی و تصویری و ویدیویی از قبل نصب شده بر روی گوشی استفاده می کنید. این طور که به نظر می رسد ، درایور های اختصاصی این گوشی در جاهایی اسفاده می شوند که توسعه دهنگان عادی نرم افزاری به آن دسترسی ندارند. پس وقتی که حتی شما از قابلیت ضبط صفحه نمایش و هر نرم افزار دیگری که دسترسی به رزولوشن دارد استفاده می کنید ، تنها کیفیت Full HD به شما نشان داده خواهد شد و چیزی که شما می بینید کیفیت 4K نخواهد بود.

Xperia-Z5-Premium-may-have-a-1080p-interface-render-only-media-in-4K

ما خودمان هم این مطلب را تایید می کنیم ، چون که عکس هایی که با گوشی Xperia Z5 در نمایشگاه IFA انداختیم ، بعدا مشخص شد که 4K نبوده بلکه Full HD بوده است. به نظر می رسد که شما در درون این گوشی می توانید محتواهای 4K را مثل عکس و ویدیو ها را درون گالری اصلی خود گوشی و یا پلیر آن به زیباترین و با وقارترین شکل ممکن اجرا کنید ، شاید حتی بتوانید برای پشت صفحه تان عکس های با کیفیت 4K انتخاب کنید، ولی وقتی بحث از رابط کاربری Xperia می شود به نظر می رسد که شرک سونی آن را ارتقاع نداده و با قابلیت های 1080p هماهنگ نکرده است. برخی صحبت ها و بحث ها که منطقی هم به نظر می رسند حاکی از این مسئله هستند که اجرای همیشگی و مداوم یک رابط کاربری 4K می تواند فشار غیر ضروری ای را بر زیر سیستم گرافیکی وارد کند ، و در نتیجه باعث کندی کارکرد پردازنده Snapdragon 810 شده و به عمر مفید باتری صدمه بزنند.

این مشکلات می توانند به راحتی و با انتخاب قابلیت 4K تنها وقتی که به آن نیاز دارید- مثلا در هنگام استفاده از دوربین یا گالری و هنگام تماشای ویدیو ارتقاء کیفیت تصویر- برطرف شوند . شما چه فکر می کنید ، آیا شما از عملکرد ذکر شده برای اولین گوشی تولید شده با صفحه نمایش 4K شرکت سونی راضی هستید ؟

phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا