یاهو می‌خواهد موتور جستجو پیش‌فرض آیفون و آیپد باشد

مریسا مایر مدیر عامل موفق شرکت یاهو رویا‌های بزرگی را در سر می‌پروراند، یکی از این آرزو و رویا‌ها تبدیل شدن یاهو به موتور جستجو پیش‌فرض دستگاه‌های آیفون و آیپد است. گوگل غول جستجوی دنیای اینترنت است و شاید یاهو در برابر گوگل در عرصه جستجو کم بیاورد اما اعتماد بنفس مدیر عامل یاهو به او انگیزه یک مبارزه سنگین با گوگل داده است.

marissa-mayer-its-treason-for-yahoo-to-disobey-the-nsa-500x374

بر اساس گزارشی از Recode، یاهو در پی قانع کردن اپل برای جایگزین شدن گوگل است، یاهو میخواهد موتور جستجو پیش‌فرض iOS باشد. هنوز مشخص نشده که این جستجوگر بر پایه یاهو چه شکلی است و یا چه ویژگی‌های دارد.

اگر همین الان مرورگر سافاری را در آیفون خود باز کنید، به احتمال بسیار زیاد موتور جستجو پیش‌فرض گوگل را خواهید دید. اما اگر یاهو موفق به راضی کردن اپل شود ممکن است در این قسمت تغییراتی اتفاق بیفتد. البته کاربران قادرند که موتور جستجو خود را تغییر دهند، برای مثال می‌توان موتور جستجو بینگ ماکروسافت یا یاهو را انتخاب کرد، اما اکنون گوگل بسیاری از وظایف جستجو را به نحو عالی انجام می‌دهد.

همانطور که می‌دانید موتور جستجو پیش‌فرض دستیار صوتی سیری، بینگ ماکروسافت است و این یک برد بزرگ برای شرکت ردموندی‌ها محسوب می‌شود. یاهو از پیش‌فرض بودن گوگل در مرورگر سافاری خوشحال نیست و می‌خواهد با قانع کردن مدیران اپل موتور جستجوی خود را جایگرین کند.

یاهو در حال تغییر استراتژی

خبرگزاری Re/code از منابع خود نقل می‌کند که شرکت یاهو می‌خواد استراتژی خود نسبت به دستگاه های موبایل را تغییر دهد. یاهو پروژه‌ای را در پیش گرفته تا یک سیستم جستجوی سازگار با موبایل بسازد و به وسیله آن بستر یه کسب در‌آمد را ایجاد کند. یاهو امیدوار است با استفاده از این پلتفرم تبدیل به جستجوگر پیش‌فرض سیستم عامل غنی آی او اس شود.

هنوز توافقی برسر این بحث انجام نشده و هیچ بیانیه‌ای از جانب اپل در پذیرش و یا رد این خواسته منتشر نشده است. فعلا این موضوع و خواسته یکی از اهداف یاهو به شمار می رود.

باید در نظر گرفت که گوگل با مبلغ گزافی توانسته موتور جستجو پیش‌فرض سافاری باشد، پس اگر یاهو خواهان این جایگاه باشد باید مقدار زیادی پول خرج کند و احتمالا برای یاهو کسب این جایگاه بسیار گران خواهد بود.

موتور جستجو پیش‌فرض; گوگل یا یاهو؟

اما از همه مهمتر نظرات افرادی است که در روز با مرورگر های دستگاه آیفون و آیپد خود جستجو انجام می‌دهند و وبگردی می‌کنند. نظر شما در مورد موتور جستجوی یاهو چیست؟ آیا با پیش‌فرض بودن موتور جستجوی یاهو در مرورگر سافاری موافقید؟ یا گوگل را قوی‌تر می‌دانید؟ در بخش نظرات نظر خود را با ما در میان بگذارید.

imore

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا