دایرکتوری یاهو به زودی تعطیل می شود

روز جمعه یاهو اعلام کرد که اقدام به تعطیلی دایرکتوری یاهو و دو محصول دیگر خواهد کرد.

یکی از این محصولات بسته آموزشی یاهو می باشد که پورتال ارائه خدمات آموزش و پرورش است و محصول دیگر برنامه ساخت فیلم کوتاه با نام  Qwiki است که یک برنامه برای ساخت فیلم کوتاه از ویدئوهای ثبت شده بر روی دستگاه های موبایل است. زمانی به اهمیت واقعی این اقدام یاهو پی خواهید برد که بدانید دایرکتوری یاهو به عنوان اساس و شالوده این شرکت می باشد. یکی از خدمات دایرکتوری این است که امکان جستجوی اینترنتی را فراهم می کند به این ترتیب که وقتی شما کلمات کلیدی خود را می دهید لیستی از سایت ها را بر اساس محبوبیت طبقه بندی می کند و به عنوان نتایج جستجو در اختیار شما می دهد.( مانند موتورهای جستجوگر مشابه گوگل که امکان جستجو را به کاربران می دهند.)

دایرکتوری یاهو تعطیل می شود

دایرکتوری جری و دیوید

قبل از اینکه یاهو به شرکتی بزرگ تبدیل شود، جری یانگ و دیوید فیلو  (بنیان گذاران یاهو ) در سال 1994 اولین دایرکتوری به نام ” راهنمای جری و دیوید برای شبکه جهانی وب ” را ایجاد کردند.

” زمانی که یاهو حدود 20 سال پیش کار خود را آغاز کرد، به عنوان یک دایرکتوری از وب سایت های مختلف بود که به کاربران برای جستجو در اینترنت کمک می کرد.”

گفته های جی راسیتر، معاون ارشد شرکت یاهو

جی راسیتر، معاون ارشد یاهو از گروه کلود پلت فرم گفته است : ”  هنوز به تعهدات خود در زمینه اتصال کاربران به اطلاعات سایت ها پایبند هستیم و کاربران ما علاقه مند به بهبود کسب و کار ما هستند. او همچنین گفت، دایرکتوری در تاریخ 31 دسامبر به طور رسمی بسته می شود و جزئیات بیشتر در مورد به روز رسانی سرویس جدید یاهو به تبلیغ کنندگان ارائه خواهد شد.”

این شرکت که توسط  ماریسا مایرا مدیریت می شود، استراتژی جدیدی را در تولید  محصولات در پیش خواهد گرفت و از هر نظر به روز رسانی خواهد شد . راسیتر گفت، بستن دایرکتوری به شرکت اجازه انتقال منابع و امکانات را خواهد داد و این امکانات در بستر مناسب تری به کار گرفته خواهند شد.

او گفت، اگر هوشمندانه عمل کنیم و تمرکز بیشتری بر نوآوری در محصولات جدید خود (شامل جستجو، ارتباطات، مجلات دیجیتال و ویدئو ) داشته باشیم می توانیم بهترین ها را در اختیار کاربران قرار دهیم. و به شرایط بهتری دست پیدا کنیم.

 

دایرکتوری یاهو تعطیل می شود

 

به نظر می رسد این اقدام یاهو برای ایجاد شور و هیجان بیشتری در میان تبلیغ کنندگان بوده است، زیرا درآمد نمایش تبلیغات یاهو در سه ماهه گذشته حدود 7 درصد کاهش داشته است. این در حالی است که گوگل و فیس بوک در فضای آگهی دیجیتال گوی سبقت را از سایرین ربوده اند.

cnet

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا