یاهو دیگر از اپلیکیشن پایه‎ی Mail برای دستگاه‎هایی که iOS 5 به قبل تر دارند پشتیبانی نمی‎کند

اگر شما یک اکانت یاهو در مک، آیفون، آیپد تاچ یا آیپد خود ایجاد می‎کنید تا بتوانید داده‎ها را با لیست تماس یاهوی خود همگام کنید و به ایمیل‎های دریافتی روی سرویس یاهو از طریق اپلیکیشن Mail پایه‎ی اپل دسترسی داشته باشید، باید مقاله‎ی زیر را مطالعه کنید.

OS-X-Yosemite-System-Preferences-add-Yahoo-Account
طبق اعلام این شرکت اینترنتی، همگام سازی ایمیل و لیست تماس‎ها در دستگاه‎های قدیمی مک و iOS بعد از 15 ژوئن دیگر پشتیبانی نمی‎شود.

علاوه بر این، یک تعداد از ویژگی‎های یاهو در هفته‎های آتی از جمله Yahoo Maps بسته خواهد شد.

این شرکت چنین اعلام کرده است که “برای حفظ تمرکز بر موارد امنیت، سرعت و عملکرد Yahoo Mail در آخرین دستگاه‎ها، ما دیگر از آن در اپلیکیشن پایه‎ی Mail برای دستگاه‎هایی که iOS 5 به قبل تر دارند از تاریخ 15 ژوئن، پشتیبانی نمی‎کنیم.”

بنابراین اگر شما از طریق اپلیکیشن پایه‎ی Mail در یک دستگاه دارای iOS 4 یا قبل تر از آن از سرویس Yahoo Mail استفاده می‎کنید، از تاریخ 15 ژوئن قادر به دسترسی داشتن به آن نخواهید بود.

البته، طرفداران iOS که این خبر آن‎ها را تحت شعاع قرار می‎دهد از طریق مرورگر Safari و آدرس mail.yahoo.com می‎توانند به ایمیل‎های خود دسترسی داشته باشند.

افرادی که دستگاه‎های iOS با نسخه‎ی 5 یا بعدتر دارند تحت تاثیر این تغییر قرار نخواهند گرفت.

در رابطه با لیست تماس‎های یاهو، این شرکت پشتیبانی از همگام سازی آن‎ها را در مک‎های قدیمی‎تر حذف می‎کند.

در تاریخ 15 ژوئن، افرادی که دارای مک‎ بوک‎های دارای نسخه OS X قبل از OS X 10.8 Mountain Lion باشند، دیگر قادر به همگام سازی لیست تماس‎های یاهو از طریق اپلیکیشن پایه‎ی Contacts اپل نخواهند بود.

اگر شما دارای مک بوکی با OS X 10.7 Lion یا قبل تر از آن هستید، شما هنوز قادر به دسترسی به لیست تماس‎های یاهوی خود از طریق Yahoo Mail در مرورگر خود خواهید بود.

از جمله تغییرات دیگری که در این سرویس صورت گرفته است، باید به این اشاره کرد که وب سایت نقشه‎های یاهو به آدرس maps.yahoo.com در پایان ژوئن بسته خواهد شد. یاهو به پشتیبانی از نقشه‎ها در جستجوی یاهو و چندین جای دیگر از جمله Flicker ادامه خواهد داد.

یکسری دیگر از امکانات یاهو نیز حذف خواهد شد.

Yahoo Music در فرانسه و کانادا و Yahoo Movies در اسپانیا در اواسط ژوئن بسته خواهد شد. صفحه‎ی اصلی فیلیپینی یاهو سایت‎های رسانه‎ای خاص ژانری به صفحه‎ی اصلی سنگاپوری یاهو هدایت می‎شوند.

دیگر سرویس‎هایی که در انتهای ژوئن بسته می‎شوند شامل این موارد می‎شوند: Yahoo TV در بریتانیا، فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا و کانادا و Yahoo Autos در بریتانیا، فرانسه، آلمان، اسپانیا و ایتالیا.

در اوایل ژولای، Yahoo Entertainment در سنگاپور بسته خواهد شد.

این کمپانی اعلام کرده است که این تصمیم‎ها به راحتی گرفته نشده است چون آن‎ها نیاز به این دارند که وضعیت منابع خود را به منظور تمرکز بر چیز‎‎های مهم و محتوای بهتر تغییر دهند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا