اپلیکیشن ایمیل جدید یاهو بی خیال پسووردها می‎شود

Yahoo روز 5 شنبه خبر از یک اپلیکیشن بدون نیاز به پسوورد Yahoo Mail داد که می‎توان در آن به مدیریت اکانت‎های موجود در Outlook.com, Hotma و AOL Mail پرداخت.
هنوز خبری از همگام سازی با جیمیل یا iCloud Mail اپل نیست.

10

یاهو در حال کار برای بهبود بخشی وضعیت امنیتی ایمیل به دنبال هک‎های متوالی این سرویس در طول سالیان گذشته بوده است، که بارزترین آن سال قبل رخ داد که این کمپانی مجبور به ریست کردن پسوورد کاربران بعد از این شد که هکر‎ها یک تعداد فاش نشده از آن‎ها را در اختیار گرفتند.

ویژگی عاری از پسوورد ممکن است جزئی از قابلیت پسوورد‎های امن غیرقابل عرضه‎ی یاهو باشد که در ماه مارس معرفی شد.

این ویژگی کاربران را ملزم به خاموش کردن قابلیت تشخیص هویت دو فاکتوری می‎کرد، و معلوم نیست که ویژگی بدون پسوورد هم نیاز به این کار داشته باشد یا خیر.
اپلیکیشن جدید Yahoo Mail در دستگاه‎های موبایل و دسکتاپ کار می‎کند.

جنگیدن برای بقا؟

حرکت یاهو طبق گفته‎ی Mike Jude، مدیر تحقیقاتی در Frost& Sullivan “یک تلاش دیگر مبتنی بر این امر است که آن‎ها می‎دانند برای باقی ماندن در این بازی مجبور به رو کردن چیزی هستند”

او به سایت TechNewsWorld گفت که “گوگل دارای این محیط گوگلی به خوبی یکپارچه یافته است یعنی اپلیکیشن‎ها، فضای ذخیره سازی ابری، خدمات جستجوی اینترنتی، ایمیل و به همین ترتیب موارد دیگر، در حالیکه یاهو مسیر یک خبرنامه را در پیش گرفته است که همچنین نقش یک موتور جستجو برای تفریح و سود رسانی را دارد، ولی همیشه یک چیز خاص بوده است.”

در ماه ژولای، Yahoo Mail دارای کمتر از 4 درصد بازار جهانی کلاینت ایمیل را بر عهده داشت در حالیکه این آمار برای جیمیل 16 درصد، Outlook 8.5 درصد و Outlook.com 4.3 درصد بود.

سخنگویی از کمپانی یاهو برای اظهار نظر در این رابطه فعلا در دسترس نیست.

ویژگی بدون پسوورد

Yahoo Mail حالا دارای یک ویژگی “Yahoo Account Key” است که پسوورد‎ها را دیگر بیخیال می‎شود. از نوتیفیکیشن‎ها این ویژگی برای اجازه دادن به کاربران برای دسترسی به حساب‎هایشان استفاده می‎کند.

برای وارد شدن به اکانت یاهوی خود با استفاده از Account Key، کاربران باید به صفحه‎ی sign-in یاهو بروند، یوزرنیم یا آدرس ایمیل خود را وارد، و روی “continue” کلیک کنند. یاهو یک کلید اکانت ایجاد شده توسط سرورهایش ارسال می‎کند، و کاربران باید روی گزینه‎ی “Yes” ظاهر شده روی دستگاه‎های خود آهسته ضربه بزنند.

این ویژگی که با آندروید و iOS کار می‎کند، مخصوص به یک دستگاه نیست.

Rob Enderle آنالیزور ارشد وب سایت Enderle Group می‎گوید تقریبا تمامی افراد در پی رو آوردن به این روند رهایی از پسوورد‎ها هستند قبل از اینکه یکی از آن‎ها به علت شناسایی دزد (هکر) زمین بخورد.”

او در گفتگو با TechNewsWorld اعلام داشت که “شناسایی دزد (هکر) تبدیل به یک مشکل جدی شده است، و سطح خطر می‎تواند بسیار زیاد باشد. این صنعت نگران یک فاجعه‎ی بزرگ است.”

کمپانی Symantec در ماه ژوئن هشدار داد که مجرمین سایبری در حال استفاده از ویژگی ریکاوری پسوورد، که توسط سرویس‎های ایمیل ارائه می‎شود، برای هک اکانت‎ها بودند.

Enderle گفت “این امکان جدید یاهو کار دزدیدن هویت شما را برای سازمان‎های خرابکارانه سخت تر می‎سازد، مگر اینکه آن‎ها بدانند که چطور گوشی شما را شبیه سازی کنند.”

اخبار تازه‎ی دیگر

Yahoo Mail دارای قابلیت‎های جستجویی تازه است تا به کاربرانش اجازه دهد، پیام‎ها، تصاویر یا فایل‎های الحاق شده را با آهسته ضربه زدن روی صفحه‎ی نمایش پیدا کنند.

قابلیت‎ پیشنهاد خودکار آن محتمل ترین محتوا را زمانی که کاربر یکسری حروف در صفحه‎ی تماس وارد می‎کند را ارائه می‎دهد، و نتایج جستجو به شکل پیام‎ها، تصاویر و فایل‎های مبادله‎ شده با آن فرد به صورت خودکار مرتب می‎شوند.

زمانی که کاربران براساس کلمه‎ی کلیدی جستجو می‎کنند، اپلیکیشن Yahoo Mail پیشنهادات هوشمندی می‎دهد که از بین پیام‎ها، تصاویر و فایل‎های الحاقی انتخاب شده‎اند.

کاربران می‎توانند با کلیک بر روی آیکون “+” فایل‎های تصویری و عکس خود را در یک پیام جدید قرار دهند. تصاویر و ویدیو‎ها به صورت خودکار تغییر اندازه داده شده و در ایمیل ظاهر می‎شوند. برای تبدیل یک عکس به یک فایل الحاقی معمولی، کاربران می‎توانن روی آیکون “-” آهسته ضربه زنند.

فشار طولانی دکمه‎ی “compose” به کاربران اجازه‎ می‎دهد خودشان ایمیل‎ها را ارسال کنند.

ضرر‎های امنیتی در یاهو

یاهو تابستان امسال دوتا از پرسنل امنیتی ارشد خود را از دست داد.

مدیر ارشد امنیت اطلاعات این کمپانی Alex Stamos که پشت حرکت رهایی از پسووردها قرار داشت، در ماه ژوئن به فیسبوک پیوست. معاون او، Ramses Martinez، که جانشین او شد، در ماه سپتامبر به کمپانی اپل رفت.

Enderle چنین اظهار نظر کرد که “شگفت انگیز است که آن‎ها توانستند از این Yahoo Mail جدید رونمایی کنند، با توجه به اینکه دو فرد مهم بخش امنیتی خود را از دست دادند.”

 

technewsworld

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا