چرا باید از رمز روی ساعت اپل خود استفاده کنید

به نظر می‎رسد زمانی که بحث گذاشتن پسوورد روی ساعت اپل پیش می‎آید کمی سوتفاهم رخ می‎دهد. من نظر‎های زیادی دیدم که می‎گفته‎اند “چقدر وارد کردن پسوورد روی آن صفحه‎ی کوچک هر زمان که می‎خواهم از ساعت استفاده کنم، روی اعصاب است”. در واقع چنین چیزی واقعا اگر آزاردهنده بود، این نظرات هم درست بود، که شکر خدا اینطور نیست.

1

بله، ساعت اپل روی صفحه‎ی کوچکش می‎خواهد شما یک پسوورد وارد کنید، ولی هر زمان که شما می‎خواهید از ساعت استفاده کنید چنین امری رخ نمی‎دهد. پسوورد تنها در چند زمینه درخواست می‎شود، نظیر:

•    ساعت اپل شما ریبوت شود
•    شما به صورت دستی ساعت اپل خود را قفل کنید
•    ساعت اپل را از روی مچ دست خود باز کنید

تقریبا جز این نمی‎باشد.

این به این معنا است اگر شما ساعت اپل خود را در صبح روی مچ دست خود ببندید، و آن را در تمام طول روز روی مچ دست داشته باشید، تنها یکبار نیاز به وارد کردن پسوورد دارید.

حالا در نظر بگیرید که چندبار قبل از رسیدن Touch ID مجبور به وارد کردن پسوورد در آیفون خود بوده‎‎اید، یا چند بار در طول روز از Touch ID استفاده می‎کنید. با در نظرگیری این امر وارد کردن پسوورد روی ساعت اپل چیز خاصی به نظر نمی‎آید.

البته، شما همیشه می‎توانید امکان وارد کردن پسوورد را بردارید، ولی چنین کاری احمقانه خواهد بود. یکی از این دلایل می‎توانید این باشد که شما نمی‎توانید از Apple Pay استفاده کنید، که یکی از بهترین امکان ساعت اپل به نظر من می‎باشد. ثانیا، خوب نیست با دستگاهی این طرف آن طرف بروید که حاوی اطلاعات شخصی است بدون اینکه مکانیسم امنیتی روی آن قرار داشته باشد.

اگر شما گاه به گاه ساعت اپل خود را در طول روز از دست باز می‎کنید، تنظیماتی وجود دارد که کمی زندگی را آسان‎تر می‎کند. قابلیت Unlock with iPhone  که بر روی آیفون شما وجود دارد. این قابلیت را می‎توان از مسیر Apple Watch → My Watch → Passcode پیدا کرد. زمانی که چنین چیزی را فعال کنید، شما باید پسوورد خود را روی آیفون خود یکبار برای تایید آن وارد کنید.

2

این گزینه باعث می‎شود هر زمان که شما آیفون خود را از حالت قفل خارج می‎کنید، ساعت اپل شما هم از حالت قفل خارج شود. این به این معنا است که شما می‎توانید تا زمانی که ساعت اپل را بر روی دست دارید آن را با Touch ID از حالت قفل خارج کنید. اگر به دلیلی شما نمی‎توانید فکر 4 عددی که به عنوان رمز باید برای ساعت اپل وارد کنید، تحمل کنید، این گزینه باعث می‎شود شما دیگر نیاز به وارد کردن پسوورد بر روی ساعت اپل خود نباشید.

3

آیا شما روی ساعت اپل خود پسوورد گذاشته‎اید؟ آیا چنین چیزی می‎تواند مانعی برای گردش کاری باشد؟ افکار و نظرات خود را در بخش زیر بیان و با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا