گوشی اندروید بعدی شما برنامه های غیرمفید کمتری خواهد داشت

گوشی های اندروید شامل برنامه های بسیار از پیش نصب شده در آینده نخواهند بود

اگر شما متنفرید که یک گوشی هوشمند با نام تجاری جدید بخرید و برنامه های از پیش نصب شده جدیدی در آن وجود داشته باشد پس با ما خبرهایی خوبی برای شما از راه رسیده ایم.

گوگل این رویه را در اندروید تغییر داده است و دیگر گوشی های اندروید شامل برنامه های بسیار از پیش نصب شده در آینده نخواهند بود.

Nexus6-Press-06-970-80
به لطف گوگل که باعث شده بسیاری از توسعه دهندگان اندروید به صورت رایگان برنامه های خود را در اختیار دیگران قرار دهند ، افراد فراوانی در سطح جهان از این سیستم عامل استفاده می کنند.

با این حال شرط گوگل برای این کار این بود که برنامه های کاربردی اش به صورت از پیش نصب شده در این گوشی ها وجود داشته باشد . و سازنده تلفن مجبور بود برنامه هایی چون جیمیل یا آن هایی که اصلا کاربردی ندارند مانند گوگل پلاس و گوگل ارث را در گوشی خود جا دهند.

اگر سازنده ای این کار را انجام نمی داد نسخه اندروید آن تایید نشده محسوب می شد و هیچ یک از برنامه های گوگل در آن خوانده نمی شد.

قوانین آرامش بخش جدید:

خوشبختانه گوگل جدیدا تغییر رویه داده است ، که در حال حاضر سازندگان تلفن لازم نیست همه برنامه های گوگل را داشته باشند تا اندروید آن ها تایید شود.

این بدین معنی است که گوشی های اندرویدی که در آینده می آید کمتر برنامه های از پیش نصب شده ناخواسته خواهد داشت.

با این حال برخی سازندگان مثلا سامسونگ و سونی ممکن است برنامه های هوشمند خود را جایگزین کنند که این باز تفاوتی ایجاد نخواهد کرد.

فقط باید امیدوار باشیم که در آینده تولید کنندگان بیشتری رویکرد جدید گوگل با هدف افزایش حافظه را در نظر بگیرند و برنامه های از پیش نصب شده را کمتر کنند.

techradar

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا