اسمارتفون شما می تواند شما را از ناراحتی قلبی مطلع کند

صدای تیک تیک طبیعی قلب چگونه است؟ برخی از مشکلات قلبی وجود دارد که بدون علائم اولیه و هیچ اطلاعی به صورت ناگهانی رخ می دهد مانند فیبریلاسیون دهلیزی یا A-fib که یک نوع آریتمی قلبی است که از هرچهار نفر یک نفر را تحت تاثیر قرار می دهد. خیلی کم پیش می آید  مراجعه به پزشک بدون وجود درد رخ بدهد و این آریتمی هیچ دردی به همراه ندارد ، اما یک شرکت به نام AliveCor  یک دستگاه شناسایی فیبریلاسیون دهلیزی را طراحی کرده است که توسط  FDA تایید شده و برای کاربردهای حرفه ای و شخصی مناسب است.

alivecor-iphone5-2014-08-21-02

این محصول 199 دلاری AliveCor دارای خاصیت مانیتورینگ قلب می باشد، ( که مشابه شکل فوق قابل نصب روی آیفون5 و5S می باشد) . این دستگاه روی اسمارتفون های iOS و اندروید نصب می شود و با لمس انگشتان یا قفسه سینه شما یک الکتروکاردیوگرام (نوار قلب) یا ECG از قلب شما تهیه می کنند. سپس توسط امواج فراصوتی سیگنال هایی را به گوشی هوشمند شما ارسال می کنند و می توانید آن را توسط میکروفون گوشی خود بشنوید.

2alivecor-iphone5-2014-08-21-01

از طریق نصب  نرم افزار AliveECG در اسمارتفون خود که اطلاعات را در  سرورهای AliveCor آپلود می کند می توانید نوار قلبی که به دست آمده را تفسیر کنید ، در آن قسمتی به نام شناسایی فیبریلاسیون دهلیزی یا AFib Detector که تحت تایید FDA می باشد فعال شده و به صورت رایگان یک تفسیر کاملا دقیق و درست از نوار قلب را ارائه می دهد . سپس شما می توانید از طریق اسماتفون خود این نوار قلب و اطلاعات را به پزشک متخصص خود ارسال کنید تا اطلاعات بیشتری را دراختیار شما قرار داده و بگوید که نیاز به چه نوع دارو و درمانی دارید.

این گجت مخصوص گوشی های هوشمند می باشد بااینکه کار آن دقیق است اما به هیچ وجه نمی تواند جایگزین معاینه واقعی باشد و فقط مشکلات قلبی بی سر و صدا را به شما اطلاع می دهد پس شما اگر دردی در قلب خود حس کردید بهترین کار مراجعه به پزشک متخصص می باشد.

engadget

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا