vegetables

آیا به مقدار کافی از سبزیجات استفاده می کنید ؟

همانطوری که یکی از تازه ترین  تحقبقات نشان داده است ، آمریکایی ها به میزان کافی از میوه ها وسبزیجات استفاده نمی کنند و این امر باعث ایجاد نگرانی در متخصصان تغذیه شده است .

چارچوب مصرف این گروه از مواد غذایی کاملا واضح است . هر فرد بالغ باید به اندازه یک و نیم تا 2 پیمانه در هر روز از میوه های مختلف و به اندازه 2 تا 3 پیمانه از سبزیجات در هر روز مصرف نماید . اما 3 چهارم از آمریکایی ها توانایی مدیریت مصرف این مقدار میوه جات را ندارند و قادر نیستند که این توصیه را به خوبی رعایت کنند . از سویی دیگر 87 درصد مردم نتوانسته اند میزان پیشنهادی محققان برای مصرف سبزیجات را  رعایت کنند .

 vegetables

vegetables

Marion Nestle : « خوردن سبزیجات بدن هر شخصی را سالم تر از قبل می کند »

آقای Latetia Moore از طرف مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و آقای Frances Thompson از طف موسسه ملی سرطان طی تحقیق گسترده ای که انجام دادند ، خواستار این بودند که بفهمند چقدر آمریکایی ها به توصیه های تغذیه ای نزدیک هستند .

نتایج این تحقیق گسترده نشان داد که کمتر از 18 درصد از افراد بزرگسال در هر ایالت ، از میزان پیشنهادی میوه جات استفاده می کنند و تنها کمتر از 14 درصد ، میزان کافی سبزیجات را میل می کنند . نتایج این تحقیقات در گزارش هفتگی CDC توسط مجله مرگ و بیماری منتشر شد .

افرادی که در طول روز 5 وعده میوه و سبزیجات مصرف می کنند خطر ابتلا به سرطان ، بیماری های قلبی ، دیابت و سایر بیماری ها را در خود به میزان چشم گیری کاهش می دهند . در مطالعه ای دیگر ، نشان داده شد افرادی که 7 وعده یا بیشتر  از سبزیجات و میوه ها استفاده می کنند احتمال مرگ را در 8 سال آینده به میزان 42 درصد کاهش داده اند .

اما آمریکایی ها این میزان سبزیجات را به ندرت مصرف می کنند . آقای Moore و Thompson دریافتند که به طور میانگین ، هر آمریکایی روزانه تنها 1 وعده از میوه ها تناول می کند ( که هر وعده تقریبا برابر 1 لیوان کوچک آب پرتقال و یا آب سیب است )

میزان مصرف میوه ها در کشور آمریکا از کمتر از 1 وعده ( در Arkansas )  تا 1.3 (در کالیفرنیا ) متغیر است

مردم آمریکا در زمینه سبزیجات کمی بهتر عمل می کنند به طوریکه کمترین مقدار مصرف در ایالت هایی مثل Louisiana, Mississippi و North Dakota وجود دارد که افراد این منطقه به طور میانگین روزانه 1.4 وعده سبزیجات مصرف می کنند و بیشترین مقدار در Oregon و کالیفرنیا با 2 وعده غذایی به ثبت رسیده است .

برای علاقه مند تر کردن مردم به میوه ها و سبزیجات تلاش های زیادی باید انجام بگیرد . این تلاش ها باید در جهت مناسب تر کردن قیمت ، در دسترس قرار دادن آن ها و موارد دیگر باشد .

بهترین حوزه برای شروع این تلاش ها ، کودکان و فرزندان کشور هستند که در همین سنین ابتدایی در حال شکل دادن به عادت های غذایی خود می باشند . بعضی از مدارس دور اندیش با برنامه ریزی های دقیق خواهان افزایش رغبت کودکان به سبزیجات هستند .

طی تحقیقاتی که صورت گرفته است Nestle اشاره می کند که خوردن سبزیجات برای مردم کار آسانی نیست ! مردم مصرف آن ها را دشوار تلقی می کنند . علاوه بر هزینه زیاد سبزیجات که باید توسط خانواده ها پرداخت شود ، دور ریزی زیاد آن ها نیز از عوامل مهم می باشد . سبزیجات و میوه ها باید پوست کنده شوند و تمیز شوند سپس به خوبی شسته شوند و قطعه قطعه شوند … در حقیقت ، این مواد غذایی به آسانی غذاهای آشغالی که در فست فود ها سرو می شوند قابل مصرف نیستند … این موانع و سختی ها میزان مصرف آن ها را کاهش داده است .

همانطور که Nestle اعلام می کند ، سیاست های جامعه به این امر کمک نمی کند . گروه هایی که برای گوشت و لبنیات لابی می کنند به طور فعال در حوزه سبزیجات وجود ندارند .

اگر جامعه در تشویق مردم به خوردن بیشتر سبزیجات و میوه ها واقعا جدی بود ، همان حمایت هایی که از کشاورزان پرورش دهنده غلات و ذرت می کند ، از پرورش دهندگان سبزیجات نیز می کرد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا