یوتیوب به زودی از استریم سازی زنده‎ی اجرای بازی‎ها در دستگاه‎های آندرویدی پشتیبانی می‎کند

یوتیوب از فرصت حضور در نمایشگاه بازی توکیو امسال این استفاده را کرده است که توجه‎ی دسته‎ی عظیمی از مشتاقان را به خبری که در رابطه با بازی بر روی موبایل داده است، جلب کند.

دست اندرکاران بخش اجرایی این سرویس استریم سازی ویدیو که متعلق به کمپانی عظیم گوگل است به آن دسته از افرادی که در این نمایشگاه حضور داشته‎اند گفته است که افرادی که دارای دستگاه‎های آندرویدی هستند و از آن برای بازی استفاده می‎کنند به زودی قادر به این خواهند بود قسمت‎هایی از بازی خود را به صورت مستقیم بر روی یوتیوب، به صورت زنده استریم کنند.

Gaming-Android

ژاپن کشور دومی خواهد بود که آخرین نسخه از اپلیکیشن YouTube Gaming را دریافت خواهد کرد

دیگر بر کسی پوشیده نیست که بازی کردن بر روی گوشی‎های موبایل در تمامی سنین به امری محبوب برای گذراندن اوقات استراحت و خالی آن‎ها تبدیل شده است. همچنین مشخص است که یوتیوب نه تنها از این حقیقت آگاه شده است، بلکه همچنین شروع به درک این قضیه کرده است که ژاپنی‎ها علاقه‎ی زیادی به بازی کردن در موبایل در اوقات استراحت خود دارند.

بنابراین خبر دومی که اعلام شد این بود که ژاپن کشور دومی خواهد بود که آخرین نسخه از اپلیکیشن YouTube Gaming این کمپانی را دریافت خواهد کرد.

با اینحال هنوز این کمپانی زمان عرضه‎ی رسمی این آپدیت را، که شاهد استریم سازی زنده‎ی بازی‎های آندرویدی به یوتیوب خواهد بود، اعلام نکرده است و در عوض گفته است که چنین امری به زودی رخ خواهد داد. احتمال این خواهد رفت که عرضه‎ی این ویژگی و معرفی اپلیکیشن YouTube Gaming در ژاپن همزمان با هم رخ خواهد داد.

خبری که یوتیوب در این نمایشگاه داده است همچنین به این معناست که ژاپن اولین کشوری در بازار آسیا خواهد بود که از اپلیکیشن YouTube Gaming بهره می‎برد.Ryan Wyatt

مدیر بخش جهانی یوتوب گیمینگ، چنین می‎گوید:

صنعت بازی‎های موبایل در ژاپن بیشتر از سایر کشور‎های دیگر تعریف کننده‎ی فرهنگ بازی در این کشور است. چنین روندی نشان می‎دهد که در بین گیمرها (افرادی که بازی می‎کنند) نیاز واقعی به اشتراک گذاری آنچه که در حال رخ دادن در صفحه‎ی موبایلشان است با جامعه‎ی دوستداران بازی، حس می‎شود.

YouTube-gaming-web-Android-iOS-apps

یوتوب گیمینگ ممکن است توسعه داده شود و سعی کند که به جامعه‎ی فوق العاده مشتاق گیمرهای ژاپن نفوذ کند، ولی معنای آن این نخواهد بود که این سرویس همه چیز را کاملا برای خودش خواهد داشت.

در این رابطه باید گفت که یوتوب گیمینگ در رقابت تنگانگی با سرویس استریم سازی Twitch قرار دارد که به خوبی خودش را مطرح کرده است و برای کمپانی آمازون می‎باشد.

با توجه به این حرف، Twitch باید سعی کند که تاثیر واقعی خود در بازار ژاپن را نشان دهد ولی در حال حاضر توجهی به بازار بازی موبایل نشان نمی‎دهد. که چنین چیزی با توجه به در نظر گیری اندازه‎ و وسعت این صنعت عجیب به نظر می‎آید.

فعلا یوتیوب گیمینگ امیدوار است که بتواند با تلاشی که نشان می‎دهد بازار‎هایی نظیر ژاپن را با ارائه‎ی یک سرویس بی نقص متعلق به خود سازد و محبوبیتی نظیر Twitch به دست آورد.

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا