زاکربرگ: ارزش واتس آپ بیش از 19 میلیارد دلار است

از آنجا که فیس بوک در هفته گذشته اعلام کرد که در پی به دست آوردن WhatsApp با هزینه‎ی بیش از 16 میلیارد دلار است، صاحبنظران در تلاش هستند که به بررسی این معامله بپردازند. چگونه ممکن است ارزش واتس آپ که یک شرکت تولید کننده برنامه‎ی ارسالِ پیام است، بسیار بیشتر از شرکت موتورولا با هزاران کارمند داشته باشد؟

ارزش واتس آپ

به گفته مارک زوکربرگ، اینطور که گفته می شود نیست. ارزش آن بیش از این مقدار است. او روز گذشته در سنخرانی خود در کنگره جهانی موبایل در بارسلونا گفت که WhatsApp برای شرکت او موقعیت بزرگی است و ارزش آن بیش از 19 میلیارد دلار است که آن ها برایش پرداخت کرده اند.

Bloomberg گزارش داده است:

مارک زوکربرگ، مدیر ارشد اجرایی شرکت فیس بوک گفت: شرکت WhatsApp یک شرکت اجتماعی-رسانه‎ای است که هفته گذشته توافقی برای خریدش انجام شده و ارزش آن بیش از 19 میلیارد دلار است. راه اندازی ارسالِ پیامِ موبایل، یک موقعیت مناسب برای ماست. در حال حاضر تقریبا نیم میلیارد نفر از مردم از WhatsApp برای ارسال پیام استفاده می کنند و این برنامه، جذاب ترین برنامه ای است که تاکنون برای تلفن همراه دیده ام.

خرید این شرکت به صورت 4 میلیارد دلار نقد و 12 میلیارد دلار سهام فیس بوک به همراه 3 میلیارد دلار سهام اضافی برای بنیانگذاران شرکت است. این شرکت با این مبلغ به گران ترین شرکت اینترنتی از سال 2000 تبدیل شده است.

به گفته زاکربرگ، WhatsApp راهی برای اتصال آن ها به 1 میلیارد نفر است و این شرکت اکنون نیز بیش از 450 میلیون نفر در ماه کاربر دارد. او می گوید: من فکر می کنم که ارزش آن ها بیش از 19 میلیارد دلار است. این واقعا سخت است که این مبلغ را به زودی جبران کنیم چرا که درآمد آن ها بسیار پایین است. اشتباهاتی وجود دارد که نیاز به تغییر دارد چرا که این سرویس می تواند به بیش از 1 میلیارد نفر خدمات دهد.

آیا مارک می تواند این کار را انجام دهد؟ چه کسی می داند. به نظر نمی رسد که او علاقمند به قرار دادن تبلیغات در WhatsApp یا بالا بردن هزینه اشتراک تا 1 دلار در سال باشد. بنابر این همچنان سوال بزرگی در ذهن ما وجود دارد.

شما چه فکر می کنید؟

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا